přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Giganti v SAE spojují síly v podpoře udržitelných plánu své země

20.1.2023

Ve Spojených arabských emirátech vrcholí Abu Dhabi Sustainbility Week (ADSW), každoroční týdenní akce zaměřená na udržitelnost. Při této příležitosti se podepsala tříletá spolupráce mezi dubajským úřadem pro elektřinu a vodu (DEWA) a developerskou společností propagující čistou energii Masdar.

Jedním z plánů je v SAE například sponzorování dvou veletržních akcí s tématikou čisté energie Wetex a Dubai Solar Show. Zmíněné firmy i akce přesně kopírují vizi a strategii Emirátů, která má za cíl zásobovat Dubaj do roku 2050 pouze čistou a udržitelnou energií.

V posledních letech se Spojené arabské emiráty snaží ukázat, že i v zemi známé především exportem ropy hraje udržitelnost velkou roli. V současné době zde například vznikají jedny z největších slunečních elektráren. SAE také udělaly velký pokrok ve spuštění již druhého bloku vlastní jaderné elektrárny.

Své prvenství a plány na budoucí využití čisté energie dokládají pořádáním mnoha akcí, jako jsou zmíněné ADSW a veletrhy Wetex a Dubai Solar Show. Neméně důležité jsou obrovské investice této země do výzkumu a projektů, které slouží jako průkopnické ukázky zelené energie a soběstačných měst.

Díky této vizi a své udržitelné strategii a budou letos Emiráty hostit také COP28, konferenci OSN o změně klimatu.

 

Zpracoval:
Lukáš Zamrzla
zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Abú Dhabí
Mobil:+ 420 602 768 207, E-mail: lukas_zamrzla@mzvcz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem