přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
10.3.2023

Emirátský zemědělský gigant objevuje Egypt

Aghtia, polostátní gigant mezi zemědělskými podniky na území Spojených arabských emirátů, zažívá nebývalý růst. Společnost, která je nyní vlastněná z více než 50 % státem skrze investiční společnost ADQ rozšiřuje svou mezinárodní působnost.


3.3.2023

Proběhl rekordní Gulfood 2023

V posledních letech trhají veletrhy a konference v emirátském Dubaji vystavovatelské i návštěvnické rekordy. Stejně tak rekordní je počet takových akcí v této turistické a především obchodní metropoli.


17.2.2023

V Abú Dhabí se po 18 měsících příprav otevřela největší vertikální farma na světě

Po avízech velkých plánů během loňského roku a tiskových konferencích o spolupráci americké firmy AeroFarms a státní emirátské investiční společnosti ADIO, byly konečně 15.2.2023 slavnostně otevřeny dveře největší kryté farmy na světě.


10.2.2023

Evropské rozšíření jedlého hmyzu vystrašilo Arabský poloostrov

Před pár týdny Evropská unie rozšířila seznam nezávadných druhů hmyzu pro konzumaci a přidávání hmyzích produktů do potravin. V současnosti jde o velmi moderní a populární téma, které vyvolává zájem široké veřejnosti i kontroverze.


3.2.2023

Import do Spojených arabských emirátů ohrožuje nový požadavek vlády

Teprve před několika týdny ohlásilo Ministerstvo zahraničních věcí SAE novou směrnici, která vyžaduje atestaci a oficiální potvrzení importních dokumentů místním úřadem. Aby toho nebylo málo, na uvedení v platnost dala vláda pouze dva měsíce.


27.1.2023

Import potravin do regionu Blízkého východu během posledních let raketově roste

Od první poloviny 2022 se do Spojených arabských emirátů importuje více jak 41 000 tun potravin denně. Za nárůstem stojí kromě rostoucí populace také složení místních obyvatel. To tvoří z více jak 80 % zahraniční přistěhovalci, kteří chtějí kvalitní importované potraviny ze svých domovin.


20.1.2023

Giganti v SAE spojují síly v podpoře udržitelných plánu své země

Ve Spojených arabských emirátech vrcholí Abu Dhabi Sustainbility Week (ADSW), každoroční týdenní akce zaměřená na udržitelnost. Při této příležitosti se podepsala tříletá spolupráce mezi dubajským úřadem pro elektřinu a vodu (DEWA) a developerskou společností propagující čistou energii Masdar.


13.1.2023

V Dubaji probíhá druhý ročník veletrhu zaměřeného čistě na kávu

Mezinárodní asociace kávových specialit, která má pobočku i ve Spojených arabských emirátech, pořádá druhý ročník veletrhu World of Coffee v prostorách dubajského výstaviště.


6.1.2023

Dubaj do nového roku vkročila dočasným ročním zrušením 30% daně na prodej alkoholu

Spojené arabské emiráty nevstoupily do nového roku 2023 pouze rekordním ohňostrojem, ale také mnoha plánovanými změnami. Jejich velká část má za úkol přilákat ještě větší množství zahraničních turistů a ukázat, že především Dubaj je zde opravdu jedno z nejlepších míst pro život.


16.12.2022

Tři prosincové veletrhy skvěle uzavřely letošní arabskou sezónu

Příchod mrazivých měsíců do Evropy znamená v regionu Blízkého východu vrchol veletržní sezóny. Tento rok také dokázal, že covidové období a omezení jsou minulostí a veletrhy se mohou pořádat v plné síle.

zobrazit po