přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
27.5.2022

V Dubaji proběhlo slavností spuštění první české hydroponické farmy

Jméno firmy GreeenTech snad většina lidí minimálně v Česku v posledních letech zaznamenala. Ať to bylo díky jejich pilotnímu projektu hydroponické farmy v pražském Manifesto marketu anebo svou přítomností v českém pavilonu na EXPO 2020 v Dubaji.


20.5.2022

Emirát Abú Dhabí opět rozšiřuje počet nových zemědělských projektů a farem

Úřad pro potravinovou bezpečnost Abú Dhabí podepsal dvě tak zvané Musataha spolupráce s privátním sektorem pro vybudování nejméně dvou farem v hodnotě přesahující 1,5 miliardy korun. Společné projekty Musataha jsou specifické typy investiční spolupráce mezi veřejným a privátním sektorem.


13.5.2022

Investiční fond Abú Dhabí se zaměřuje na start-upy vyvíjející náhražky masa

Celosvětový zájem o alternativní náhražky masa a podpora omezování spotřeby masa je cítit na každém kroku. Samotná nabídka firem s tímto zaměřením v emirátských obchodních řetězcích roste každým měsícem.


6.5.2022

První emirátský řetězec se připojil k iniciativě „Jídlo pro Život“

Poměrně nová, ale o to zajímavější iniciativa – „Jídlo pro Život“ (dále jen IJŽ), začala spolupracovat s prvním obchodním řetězcem.


29.4.2022

Emirát Abú Dhabí dál rozvijí vizi ekologické budoucnosti

Již za měsíc emirát Abú Dhabí zakáže používání plastových tašek na jedno použití. Jedná se o první podobný krok v celém regionu Blízkého východu. Otázka odpadu a jednorázových plastových výrobků se v místních médiích řeší již delší dobu. Od 1. 6. 2022 tedy určité typy plastových produktů v hlavním emirátu země nenajdeme.


22.4.2022

Vývoj centrálního systému pro sdílení dat zaměřeného na světovou bezpečnost

Státní úřad ADAFSA (Abu Dhabi Food and Safety Authority) spustil vývoj unikátní centrální platformy pro sledování zemědělství, potravin, komodit a úrody. Sdílená platforma má za cíl analyzovat jak místní a regionální, tak i globální vstupy se zaměřením na světovou potravinovou bezpečnost. Na platformě spolupracují státní instituce i privátní sektor.


14.4.2022

Emirátské ministerstvo obchodu dohlídne na dodržování cenové hladiny u 300 základních kategorií produktů

Po celém světě se v současné době řeší zvyšování cen produktů včetně potravin. Ke zdražování vedla již problematika mezinárodní dopravy během covidových opatření, později neustále zvyšující se ceny paliva a v současnosti narušení obchodních vazeb s Ruskem a Ukrajinou kvůli válečnému konfliktu.


8.4.2022

V Dubaji během EXPA 2020 certifikovali 2500 nových potravin

Pro potřeby národních pavilonů a nasycení více jak 24 milionů návštěvníků světové výstavy EXPO 2020 bylo téměř 2500 druhů potravin importováno do Spojených arabských emirátů poprvé. Dle dat dubajského městského úřadu všechny proclené potraviny splňovaly ze 100 % bezpečnostní nároky pro vstup na místní trh a možnost podávání v prostorách EXPO.


1.4.2022

S končící světovou výstavou Expo končí také marketingový projekt na podporu českých potravin

Ve čtvrtek 31. 3. 2022 byla slavnostně ukončena půlroční výstava, která hostila řadu akcí, veletrhů, návštěv a konferencí. Během celého půlroku jsem o těch nejdůležitějších informoval ať už tady skrze naše články nebo na příspěvcích mého profilu LinkedIn.


25.3.2022

Přihlášky na mezinárodní soutěž Foodtech challenge v SAE se otevřely

V loňském roce jsem psal o velmi zajímavé místní soutěži pro univerzity a start-upy zaměřené na moderní potravinářství a zemědělství. V seznamu přihlášených bylo těžké neznat zastoupené univerzity, mezi které patřily například Harvard, Oxford, nebo MIT.

zobrazit po

Odstávka

Vážení uživatelé,

v období od 1.7.2022 od 16:00 hod do 10.7.2022 dojde k plánované generální odstávce systémů a aplikací MZe z důvodu nutné aktualizace. V tomto termínu nebude dostupný portál eAGRI, systémy a aplikace a nebude se k nim možné přihlásit. Více informací zde

Váš HelpDesk MZe

Novinky

Registry a aplikace

Kalendář