přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
12.8.2022

Ekologické obalové materiály v Spojených arabských emirátech na vzestupu

Řešení ekologické stopy a používání jednorázových plastových obalů je řadu let celosvětovým tématem, nicméně přístup k dané problematice je v mnoha zemích nedostatečný.


11.8.2022

Pozvánka českým exportérům k účasti na veletrhu privátních značek PLLME (Dubaj, SAE, 8. – 10. listopadu 2022)

Velvyslanectví České republiky v Abu Dhabí ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR nabízí českým firmám ze sektoru potravinářství podporu účasti na veletrhu Private Label and Licensing Middle Eeast (PLLME) 2022, který se uskuteční 8. – 10. listopadu 2022 v prostorách dubajského výstaviště WTC.


5.8.2022

Ministerstvo pro klimatické změny a emirátská rozvojová banka podpoří rozvoj zemědělství

Emirátská obdoba Ministerstva zemědělství spojuje své síly s rozvojovou bankou Emirates Development Bank ve snaze podpořit potravinovou soběstačnost a bezpečnost. Je to tak další z mnoha kroků, jak se snaží tato blízkovýchodní země bojovat se současnou situací ve světě, ale také jak plnit své závazky a plány národní strategie 2050.


29.7.2022

Otevření největší vertikální farmy na světě v SAE

Co ještě před pár lety bylo pouhé sci-fi v televizních obrazovkách, je nyní skutečností v mnoha světových metropolích. Aquaponické a hydroponické projekty rostou doslova jako houby po dešti.


27.5.2022

V Dubaji proběhlo slavností spuštění první české hydroponické farmy

Jméno firmy GreeenTech snad většina lidí minimálně v Česku v posledních letech zaznamenala. Ať to bylo díky jejich pilotnímu projektu hydroponické farmy v pražském Manifesto marketu anebo svou přítomností v českém pavilonu na EXPO 2020 v Dubaji.


20.5.2022

Emirát Abú Dhabí opět rozšiřuje počet nových zemědělských projektů a farem

Úřad pro potravinovou bezpečnost Abú Dhabí podepsal dvě tak zvané Musataha spolupráce s privátním sektorem pro vybudování nejméně dvou farem v hodnotě přesahující 1,5 miliardy korun. Společné projekty Musataha jsou specifické typy investiční spolupráce mezi veřejným a privátním sektorem.


13.5.2022

Investiční fond Abú Dhabí se zaměřuje na start-upy vyvíjející náhražky masa

Celosvětový zájem o alternativní náhražky masa a podpora omezování spotřeby masa je cítit na každém kroku. Samotná nabídka firem s tímto zaměřením v emirátských obchodních řetězcích roste každým měsícem.


6.5.2022

První emirátský řetězec se připojil k iniciativě „Jídlo pro Život“

Poměrně nová, ale o to zajímavější iniciativa – „Jídlo pro Život“ (dále jen IJŽ), začala spolupracovat s prvním obchodním řetězcem.


29.4.2022

Emirát Abú Dhabí dál rozvijí vizi ekologické budoucnosti

Již za měsíc emirát Abú Dhabí zakáže používání plastových tašek na jedno použití. Jedná se o první podobný krok v celém regionu Blízkého východu. Otázka odpadu a jednorázových plastových výrobků se v místních médiích řeší již delší dobu. Od 1. 6. 2022 tedy určité typy plastových produktů v hlavním emirátu země nenajdeme.


22.4.2022

Vývoj centrálního systému pro sdílení dat zaměřeného na světovou bezpečnost

Státní úřad ADAFSA (Abu Dhabi Food and Safety Authority) spustil vývoj unikátní centrální platformy pro sledování zemědělství, potravin, komodit a úrody. Sdílená platforma má za cíl analyzovat jak místní a regionální, tak i globální vstupy se zaměřením na světovou potravinovou bezpečnost. Na platformě spolupracují státní instituce i privátní sektor.

zobrazit po