přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
21.11.2022

Nečekané změny v prodeji alkoholu během světového poháru FIFA v Kataru

Kontroverzní světový pohár FIFA v Kataru v posledních týdnech plní mezinárodní média. K již mnohokrát zmiňovaným problémům teď přibil úplně nový a poměrně zásadní. Necelých 48 hodin před oficiálním zahájením her a prvním zápasem požádala katarská královská rodina FIFU o zrušení licencí pro prodej alkoholu na stadionech.


11.11.2022

České firmy opět v Dubaji na veletrhu privátních značek PLLME

Po velmi úspěšném minulém ročníku se stánek Ministerstva zemědělství, díky projektu na podporu ekonomické diplomacie, vrátil do veletržních prostor dubajského obchodního centra.


4.11.2022

Globální soutěž FoodTech Challenge v SAE má 30 finalistů

Začátkem března jsem psal o možnosti účasti na velmi zajímavé soutěži pro start-upy se zaměřením na potravinářství a zemědělství FoodTech Challenge o 2 mil. dolarů.


27.10.2022

Emiráty si chválí zavedení spotřební daně na nezdravé potraviny

Spojené arabské emiráty slaví pětileté výročí zavedení spotřební daně na nezdravé produkty. Hlavním cílem zavedení byla ochrana obyvatel této země, která se řadí do nejvyšších pater v problematice obezity a kardiovaskulárních onemocnění. Neméně důležitý je také obrovský výnos z těchto produktů do státní pokladny.


21.10.2022

Abú Dhabí začíná testovat donáškové drony

Tři emirátské společnosti spojily síly a zkouší spustit používání dronů pro donášky drobného zboží na území hlavního města. AD Ports Group, Emirátská poštovní společnost a SkyGo, začínají testovat donášky dokumentů mezi jednotlivými pobočkami emirátské pošty. Součástí testů v dalším stádiu bude také donáška jídel a zdravotnického materiálu.


14.10.2022

Emirát Abú Dhabí zavádí nová pravidla pro prodej alkoholu

Regulační pravidla pro prodej a distribuci alkoholu v Abú Dhabí se mění. Každý podnik v tomto oboru má 6 měsíců na jejich splnění.


7.10.2022

V Dubaji se opět konalo Future Food Forum

Po loňském velmi úspěšném obchodním fóru Future Food se akce opět vrátila do emirátské Dubaje. Jde tak již o třetí ročník, který pořádá spolek UAE Food & Beverage Manufacturers Business Group, tedy místní asociace výrobců potravin a nápojů. V letošním roce získala akce také podporu Dubajské obchodní komory a projektu Food Tech Valley.


30.9.2022

Na veletrhy ve Spojených arabských emirátech již bez roušky

S příchodem veletržní sezóny uvolňují SAE většinu svých pandemických opatření. Nejdůležitější a zároveň nejpříjemnější změnou je možnost odložení roušek. Výjimku tvoří pouze návštěva nemocničních zařízení, veřejné dopravy a mešit.


23.9.2022

Investice ze SAE stále častěji míří do potravinářských firem

Emirátské investiční společnosti našly zájem ve světových zemědělských a potravinářských firmách. Pokračuje tak trend, který začal již během pandemie a od té doby sílí.


16.9.2022

V saúdském Rijádu proběhl veletrh Foodex

Sezona veletrhů na Blízkém východě začíná a s ní přicházejí první akce v regionu. V hlavním saúdsko-arabském městě Rijád proběhl 13. až 16. září potravinářsko-zemědělský veletrh Foodex Saudi.

zobrazit po