přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Uskutečnil se webinář „Zajištění zahraničních pracovníků v zemědělství, potravinářství a lesnictví – příprava na rok 2021“

16.12.2020

Dne 14. prosince 2020 zorganizovalo Ministerstvo zemědělství webinář „Zajištění zahraničních pracovníků v zemědělství, potravinářství a lesnictví – příprava na rok 2021“, na kterém byli podnikatelé z oblasti zemědělství, lesnictví a potravinářství seznámeni s kompletním přehledem pracovních víz, které lze využít při zaměstnávání zahraničních pracovníků.

Ze strany gestorů jednotlivých programů (Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo práce a sociálních věcí a Ministerstvo vnitra) byly sděleny základní podmínky a náležitosti příslušných procesů podání žádostí.

Vedle toho bylo v rámci semináře zdůrazněno, že z hlediska zajištění pracovníků pro příští pěstitelskou sezónu je klíčové zažádat si o zahraniční pracovníky včas a žádosti předkládat garantům se všemi potřebnými náležitostmi.

Rovněž bylo doporučeno využívat spíše přímé zaměstnávání jednotlivými firmami, které může v případě např. zhoršení epidemiologické situace apod. zajistit snadnější proces vyřízení jednotlivých žádostí.

Jednotlivé prezentace naleznete níže.

Videozáznam z webináře je k dispozici zde.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem