přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Zaměstnávání zahraničních pracovníků v zemědělství, potravinářství a lesnictví

Počet zahraničních pracovníků zaměstnaných v zemědělství v posledních letech postupně narůstá. K 31.12.2021 pracovalo v zemědělství, rybolovu a lesnictví na 22 tisíc cizinců, polovinu tohoto počtu tvořili státní příslušníci zemí mimo Evropskou unii.

V příloze je uveden přehled možností, které v této oblasti české firmy podnikající v sektorech zemědělství, potravinářství a lesnictví aktuálně mají.

Poznámka: Z důvodu pozastavení vízové agendy ve vztahu k Ukrajině v důsledku válečného konfliktu aktuálně nelze žádat o zařazení státních příslušníků Ukrajiny do Programů Mimořádné pracovní vízum pro státní příslušníky Ukrajiny pracující v zemědělství, potravinářství a lesnictví a Programu kvalifikovaný zaměstnanec.

Státní příslušníci Ukrajiny, kteří jsou držiteli víz dočasné ochrany mají na trh práce volný přístup a řada z nich již v zemědělství potravinářství a lesnictví pracovní uplatnění našla.

Přílohy