přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Srbská voda s českou stopou na Dni Evropy

13.5.2022

Na letní sezónu připravila společnost Knajz Miloš nové minerální vody s ovocnou příchutí. Knjaz Miloš je od roku 2019 ve společném vlastnictví české firmy Mattoni 1973 a americké společnosti PepsiCo.

Aktuálně Knjaz Miloš nabízí na srbském trhu minerálky s příchutí lesních plodů, citrónu a také maliny. Právě malinová příchuť je v Srbsku populární a je o ni zájem. Potvrdilo se to také v pondělí 9. 5. 2022 na oslavě svátku Dne Evropy v Novém Sadu, na který připravila delegace Evropské unie kulturní a osvětový program. V rámci této akce se formou informačních stánků prezentovaly také jednotlivé členské země Evropské unie. Velvyslanectví České republiky v Bělehradě ve spolupráci se společností Knjaz Miloš zajistilo na českém stánku pro návštěvníky různé minerální vody a právě příchuť maliny řadu z nich velice zaujala. Společnost Knjaz Miloš nyní začíná tuto ochucenou minerálku stáčet kromě PET lahví také do skleněných lahví, čímž chce rozšířit nabídku svých výrobků pro HoReCa sektor. V Srbsku se v roce 2021 vyrobily 4 milióny hektolitrů sycené minerální vody a 3,3 milióny hektolitrů nesycené minerální vody. V těchto číslech nejsou zahrnuty ochucené minerální vody. Trh s ochucenými minerálkami je v Srbsku teprve v počátcích, ale jejich popularita i díky inovacím společnosti Knjaz Miloš, která čerpá know how svého českého majitele, stále roste.

 

Zpracoval:
Vladimír Váňa
zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Bělehradě
Tel: +420 702 169 425, E-mail: Vladimir_Vana@mzvcz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem