přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Společnost OneFarm plánuje v Suffolku (východní Anglie) otevřít velkou vertikální farmu

13.5.2022

Nizozemská společnost OneFarm, která se zabývá vertikálním zemědělstvím, plánuje otevřít v Newmarketu (město v hrabství Suffolk, východní Anglie) novou vertikální farmu o rozloze 6 400 m², která bude schopna vypěstovat až 415 tun potravin ročně.

Farma, která má být otevřena příští rok, získala finanční prostředky od veřejných i soukromých investorů a bude realizována ve spolupráci se společností IGS, která se specializuje na indoor agritech.

Společnost OneFarm bude na realizaci kryté farmy v momentálně nevyužívaném skladu spolupracovat s úřady hrabství Suffolk a místním podnikatelským sdružením New Anglia. Farma se zaměří na produkci potravin pro místní obyvatele a na podporu zemědělského sektoru v regionu.

V první fázi výstavby vznikne ve skladovacím areálu v Newmarketu 6 400 m² pěstební plochy v devítimetrových věžích. Společnosti OneFarm a IGS plánují zvětšit pěstební plochu na 13 000 m² a do budoucna zvýšit produkci na více než 1 000 tun potravin ročně.

Ve vertikální farmě se budou pěstovat bylinky a saláty na objednávku, aby se omezilo plýtvání. Firma OneFarm také oznámila, že již uzavřela dohody o dodávkách s maloobchodními prodejci.

Plány představují nejnovější z řady vertikálních farem, které ve Velké Británii buď zahajují činnost, nebo se začínají stavět. Společnosti Jones Food Company (JFC) a Fischer Farms tvrdí, že ve Velké Británii letos zahájí provoz největší vertikální farmy na světě, konkrétně v Gloucestershire a Norfolku. Kromě toho společnost GrowUp Farms oznámila, že na začátku tohoto roku získala 100 milionů liber na financování své vertikální farmy v Kentu.

Vertikální farma v Newmarketu bude první z 25 vertikálních farem, které společnosti OneFarm a IGS plánují vybudovat v následujících letech.

Zdroj

 

Zpracovali:
Paul Wilkins a Tibor Angyal
Místní zástupci ČR pro agro-potravinářství ve Velké Británii
tel.: +44 749 533 9811, e-mail: uktrade@mzecz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem