přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Rostoucí náklady na energie v UK

16.9.2022

Nová premiérka Liz Trussová představila svůj plán podpory, který má domácnostem a podnikům pomoci vyrovnat se s rostoucími náklady na energii. V rámci opatření bude od 1. října zaveden roční cenový strop ve výši 2 500 liber.

Opatření pro spotřebitele má platit dva roky. Pro podniky je připraveno šestiměsíční schéma, které bude poskytovat podporu rovnocennou té, která je nabízena spotřebitelům. Režim podpory pro podniky bude po třech měsících přezkoumán.

Generální ředitel Association of Convenience Stores (ACS) James Lowman řekl: „Vítáme oznámení o podpoře podniků, která je velmi potřebná a dlouho očekávaná. Volali jsme po cenovém stropu pro obchody v souladu. I když nás těší, že vláda přijala opatření na podporu podniků s jejich stoupajícími náklady na energii, je nám jasné, že místní obchody mohou potřebovat pomoc i po uplynutí současného 6měsíčního časového rámce.“

Obchodníci a průmysl očekávají informace o dalších opatřeních po uplynutí šesti měsíců. Premiérka také oznámila vznik nové pracovní skupiny pro dodávky energie, vytvořené za účelem vyjednávání dlouhodobých energetických kontraktů s domácími a mezinárodními dodavateli.

Zdroj

 

Zpracovali:
Paul Wilkins a Tibor Angyal
Místní zástupci ČR pro agro-potravinářství ve Velké Británii
tel.: +44 749 533 9811, e-mail: uktrade@mzecz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem