přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Řetězec s potravinami Bach Hoa Xanh uzavřel více než 300 prodejen

29.7.2022

Bach Hoa Xanh uzavřel více než 300 svých obchodů, údajně aby se připravil na celostátní expanzi v příštím roce. Webové stránky tohoto maloobchodního řetězce uvádí, že nyní existuje 1 824 prodejen oproti 2 140 prodejen v dubnu.

Mnoho dalších obchodů Bach Hoa Xanh nabízí na místní poměry neobvyklé slevy ve výši až 50 %, což zákazníci vnímají jako předzvěst likvidace.

V důsledku pozornosti spotřebitelů na sociálních sítích provedly úřady v několika obchodech Bach Hoa Xanh kontroly a ve dvou případech udělily pokuty za to, že se prodávalo zboží za vyšší ceny, než bylo uvedeno, nebo že některé produkty neměly cenovky vůbec.

Od svého vzniku v roce 2015 byl Bach Hoa Xanh jedním z nejrychleji rostoucích maloobchodních řetězců ve Vietnamu a jejich internetový prodej je dokonce jedničkou na trhu v segmentu potravin.

Během prvních 4 let existence otevřel řetězec přes 1 000 obchodů, převážně v jižní části Vietnamu. Maloobchodní řetězec Bach Hoa Xanh vykázal za rok 2021 rekordní tržby přes 20 mld. Kč a za prvních pět měsíců tohoto roku 10,5 mld. Kč, téměř 20 % celkových tržeb mateřské společnosti Mobile World. Celkové hospodářské výsledky společnosti (zisk či ztráta) jsou však neznámé.

Největší prodejce elektroniky ve Vietnamu se v rámci hledání nových zdrojů příjmů na začátku letošního roku pustil do prodeje nejrůznějšího zboží: oděvů, bižuterie, jízdních kol, drogerie, léků atd. Po půl roce nyní zavírá svůj módní řetězec AVAFashion. Síť AVAJi přestala prodávat šperky a zaměřila se na hodinky. Velmi ambiciózní plány jsou se sítí lékáren An Khang.

V dubnu letošního roku zaznělo, že Mobile World plánuje prodat 20% podíl ve svém řetězci s potravinami Bach Hoa Xanh, aby rozšířil svou činnost po celé zemi.

 

Zpracoval: Ing. Luboš Marek
místní spolupracovník Ministerstva zemědělství ve Vietnamu
tel: +84 904 099 562, e-mail: commerce_hanoi@mzvcz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem