přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Nárůst prodeje piva velkých pivovarů v Japonsku

20.1.2023

Tři ze čtyř hlavních japonských pivovarů zaznamenaly v roce 2022 oproti předchozímu roku nárůst prodeje piva a pivních nápojů.

Přičemž společnost Asahi se zřejmě po třech letech dostala na první místo. Celkový objem prodeje těchto čtyř společností (Asahi, Suntory, Kirin a Sapporo) se zvýšil o cca 3 %, což je první nárůst za posledních 18 let. K růstu prodejů piva přispělo uvolnění omezení po pandemii covidu, kdy roste počet zákazníků v barech a restauracích.

Společnost Asahi, která objem prodeje nezveřejňuje, zaznamenala 10% nárůst prodejů v hodnotovém vyjádření. Dle velikosti trhu a objemu prodeje ostatních tří firem je pravděpodobné, že společnost Asahi nahradila Kirin na pozici největšího prodejce. Objem prodeje společnosti Kirin klesl o 2 %, zatímco u společností Suntory a Sapporo vzrostl o 5 %, resp. 3 %.

Všechny čtyři pivovary nyní pracují na posílení atraktivity svých produktů a věří, že plánovaná daňová změna koncem letošního roku pomůže zvýšit prodej piva. Japonská vláda plánuje do roku 2026 postupně sjednotit daňové sazby na pivo a pivních nápojů (tzv. „happošu“ nízkosladová piva a „třetí kategorie“ piv). V říjnu letošního roku dojde ke snížení daně na běžné pivo, čímž se sníží cenový rozdíl oproti ostatním dvěma typům.

Zdroj: The Mainichi

 

Zpracoval:
Irena Leopoldová
zemědělská diplomatka velvyslanectví ČR v Tokiu
Mobil: ČR: +420 773 743 880, E-mail: irena_leopoldova@mzvcz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem