přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

160 vietnamských firem představí své produkty na největším asijském veletrhu F&B

19.5.2023

160 vietnamských firem z oblasti potravinářství a nápojů (F&B) představí své produkty na největším asijském veletrhu F&B, který se bude konat příští týden (23. ‒ 27. května) v Bangkoku. Na veletrhu THAIFEX ‒ Anuga Asia 2023 se představí celkem 3 000 vystavovatelů ze 43 zemí.

Řadu let se veletrhu účastní přední vietnamské firmy z oboru jako Vinamilk, Acecook Vietnam aj. Poprvé se letos veletrhu zúčastní agentura Investiční a obchodní centrum Ho Či Minova Města (ITPC).

Vietnamské zemědělské a potravinářské produkty budou propagovány jako „bezpečné, výživné, šetrné k životnímu prostředí a vysoce kvalitní“. Na veletrhu bude představena gastronomie, potravinářské technologie, mražené potraviny, bio rýže, med, produkty z ptačích hnízd, ovoce, zelenina, čerstvé maso, mořské plody, cukrovinky, zpracované potraviny, mléčné výrobky atd.

Součástí veletrhu je i virtuální forma prezentace, která uspokojí potřeby návštěvníků, kteří se nemohou na výstavu dostavit osobně. Virtuální veletrh umožní procházet a vybírat kategorie produktů, které je zajímají, a přitom si prohlížet 3D modely, videa, katalogy a obrázky produktů. Mohou také navázat kontakt prostřednictvím videohovorů, nebo chatu.

V rámci veletrhu proběhnou konference pro sdílení znalostí a zkušeností mezi odborníky a nadšenci v oboru.

Vietnamské firmy za thajskou konkurencí většinou pokulhávají a na veletrhu se proto zaměřují spíše na globální obchodníky, kteří hledají nové příležitosti v jihovýchodní Asii. Existují ale oblasti, ve kterých se Vietnam stává uznávaným světovým producentem, např. pěstování a zpracování kávy, nebo čaje. Módním trendem se ve Vietnamu stala výroba řemeslného ginu.

Průměrný růst oboru F&B ve Vietnamu v letech 2021–2026 odhaduje poradenská společnost Mordor Intelligence na 9 % ročně. Odborníci doporučují vietnamským podnikům, aby se zaměřily na budování značek a dlouhodobou strategii, aby na mezinárodním trhu zůstaly konkurenceschopné.

Letošní veletrh pod heslem „Beyond Food Experience“ by měl přilákat více než 60 000 návštěvníků z více než 120 zemí. Natiya Suchinda, ředitelka thajského úřadu pro podporu zemědělství a průmyslu, uvedla, že veletrh usnadní obchodní transakce v hodnotě přes 2 mld. USD.

 

Zpracoval:
Luboš Marek
místní spolupracovník Ministerstva zemědělství ve Vietnamu
Tel: +84 904 099 562, E-mail: commerce_hanoi@mzvcz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem