přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Vietnamská korporace THACO se připravuje na miliardové tržby svého řetězce supermarketů

12.8.2022

Prezident korporace THACO, Tran Ba Duong uvedl, že řetězec supermarketů E-mart otevře do roku 2026 dvacet provozoven a měl by vykazovat tržby v řádech miliard dolarů.

Zatím jediný obchod (v Ho Či Minově Městě v distriktu Go Vap) měl v loňském roce tržby ve výši 1,6 mld. Kč. „S dvaceti obchody by naše tržby mohly dosáhnout 32 mld. Kč (1,37 mld. dolarů), takže miliarda dolarů není nereálný cíl“, prohlásil pan Duong.

Jihokorejský E-mart vstoupil do Vietnamu v roce 2015 a v loňském roce získal jeho místní provoz v rámci franšízové dohody výrobce aut THACO.

Podle franšízové smlouvy musí být do roku 2026 otevřeno alespoň 20 obchodů. "Každý rok budou muset být otevřeny dva nebo tři nové supermarkety," dodal pan Duong: „Letos budou otevřeny dva nové obchody, oba v Hočiminově Městě, v distriktu Go Vap a v Thu Duc. Distrikt 7 a Binh Tan jsou další vhodná místa pro expanzi.“

Korporace THACO se primárně zaměřuje na automobilový průmysl, zejména na užitkové vozy a autobusy. Dalšími aktivitami této (jedné z mnoha vietnamských multioborových společností) je zemědělská výroba, logistika, investice ve stavebnictví, obchod, služby atd. Skupina THACO má 2 holdingy: THACO AUTO, THAGRICO a 4 dceřiné společnosti.

 

Zpracoval: Ing. Luboš Marek
místní spolupracovník Ministerstva zemědělství ve Vietnamu
tel: +84 904 099 562, e-mail: commerce_hanoi@mzvcz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem