přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
24.3.2023

Laos pozastavuje dovoz vepřového masa z Vietnamu

Laoské ministerstvo zemědělství a lesnictví oznámilo pozastavení dovozu vepřového masa z Vietnamu a dalších zemí zasažených novými ohnisky afrického moru prasat.


17.3.2023

Vietnamský krmivářský průmysl požaduje snížení dovozních cel na suroviny

Úřad vlády VSR zaslal ministerstvu financí návrh Vietnamské asociace pro krmiva, který požaduje snížení dovozního cla na sójový šrot z 2 % na 0 %. Cílem je podpora místního krmivářského průmyslu.


10.3.2023

Vinamilk a japonský Sojitz budují komplex na zpracování hovězího masa u Hanoje

Nová farma na chov skotu a závod na zpracování hovězího masa je společným podnikem vietnamského mlékárenského gigantu Vinamilk a japonské investiční skupiny Sojitz.


3.3.2023

Export kávy, kaučuku a jiných komodit z Vietnamu ovlivní politika EU proti odlesňování

Jako významný dovozce produktů lesního hospodářství do EU čelí Vietnam velkým výzvám při přizpůsobování se nové evropské politice proti odlesňování.


24.2.2023

Vietnam připravuje spotřební daň na alko i nealko nápoje

Ministerstvo financí navrhuje, kromě zvýšení spotřební daně na alkoholické nápoje a tabák, zatížit spotřební daní i slazené nealkoholické nápoje. Daňové změny u alkoholu, tabáku a nealkoholických nápojů jsou součástí návrhu novely zákona o spotřební dani, kterou ministerstvo aktuálně projednává.


17.2.2023

Čokoládovna Marou otevírá ve Vietnamu nové obchody

Konzumace čokolády je ve Vietnamu stále okrajovou záležitostí. Kakaovník se do Vietnamu dostal teprve na konci 19. století a v posledních letech se jeho pěstování i výroba kakaa rozšiřuje. Kakao je však většinou určeno na export. Důvodem, proč se ve vietnamské tradiční kuchyni nesetkáváme s kakaem, je údajně jeho hořkost.


10.2.2023

Vietnam se potýká s degradací zemědělské půdy

Na nedávné konferenci „Národní strategie pro kvalitu a zdraví půdy“ zaznělo, že 4 % zemědělské půdy ve Vietnamu je silně degradováno, 7 % vykazuje známky degradace a více než 20 % půdy je ohroženo degradací.


3.2.2023

Vietnam představuje další vakcínu proti africkému moru prasat

V polovině roku 2022 se VSR prohlásila za první zemi světa, která vyrobila komerční vakcínu proti africkému moru prasat (ASF). Název vakcíny byl NAVET-ASFVAC od společnosti NAVETCO.


27.1.2023

Vietnam se zařadil mezi celosvětově největší dovozce jablek

Mnohé asi překvapí, že tropická a úrodná země, jakou je Vietnam, se již v roce 2020 stala jedním z největších světových importérů jablek. Po jablkách jsou nejvíce dováženým ovocem hrozny (během r. 2022 za téměř 200 mil. USD se 78% meziročním růstem).


20.1.2023

Vietnam se stává významným světovým centrem řemeslného piva

První řemeslné pivo se ve Vietnamu objevilo v roce 2000 v českém stylu. Dnes se toto pivo vaří ve třech restauracích Hoa Vien v Ho Či Minově Městě a v Hanoji.

zobrazit po