přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Dopady suchého února na prodej nealkoholických a nízkoalkoholických nápojů v UK

3.2.2023

Vzhledem k tomu, že se stále více Britů snaží omezit konzumaci alkoholu, je „suchý leden“ považován v Británii za jedno z nejlukrativnějších období roku pro sektor nealkoholických a nízkoalkoholických nápojů a nápojů s nízkým obsahem alkoholu.

Znamená však „suchý leden“ skutečně zvýšení prodeje těchto produktů?

Podle nového průzkumu společnosti Alcohol Change UK se letošního suchého ledna hodlalo zúčastnit přibližně 9 milionů britských konzumentů alkoholu, což je o milion více než v lednu 2022. Výzkumná společnost Kantar naznačila, že tato každoroční akce skutečně vedla k nárůstu prodeje nealkoholických a nízkoalkoholických nápojů, a to navzdory pokračujícímu nárůstu životních nákladů, kvůli němuž mnozí spotřebitelé začali omezovat své výdaje.

Fraser McKevitt, vedoucí oddělení maloobchodu a spotřebitelského výzkumu ve společnosti Kantar, uvedl: „Zdá se, že se mnoho zákazníků drží svých novoročních předsevzetí.  Z údajů je jasně patrný dopad „suchého ledna“, protože objem prodeje nealkoholických piv a piv s nízkým obsahem alkoholu vzrostl ve srovnání s minulým rokem o 3 %."

Někteří experti z odvětví však upozorňují na to, že „suchý leden“ nemusí vždy nutně znamenat zvýšení prodejů u nealkoholických nápojů. Nick Bodkins, zakladatel společnosti Boisson (americký prodejce nealkoholických a nízkoalkoholických nápojů) poznamenal, že jejich prodeje mají tendenci dosahovat vrcholu ve stejnou dobu jako prodeje alkoholických nápojů.

Přestože „suchý leden“ v Británii již skončil, experti předpovídají, že prodej nealkoholických/nízkoalkoholických nápojů bude i nadále stoupat po celý rok. Laura Willoughby, spoluzakladatelka společnosti Club Soda, dokonce předpověděla, že se prodeje nealkoholického vína v Británii v roce 2023 vyrovnají prodejům nealkoholického piva.

Zdroj

 

Zpracovali:
Paul Wilkins
místní zástupce ČR pro agro-potravinářství ve Velké Británii
Tel.: +44 749 533 9811, E-mail: uktrade@mzecz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem