přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
29.7.2022

Dvě třetiny zákazníků ve Velké Británii omezují výdaje za potraviny

Podle nových údajů dvě třetiny britských zákazníků omezují své měsíční výdaje na potraviny, protože inflace se vyšplhala na nejvyšší úroveň za posledních 40 let.


22.7.2022

Přejdou supermarkety k většímu množství privátních značek?

Privátní značky se vracejí na scénu poté, co si pandemie Covid-19 vynutila jejich útlum. V roce 2021 prodeje privátních značek klesly v celé Evropě.


15.7.2022

Maloobchodní řetězce v UK zvažují racionalizaci v oblasti čerstvého ovoce a zeleniny

Maloobchodní řetězce v UK zvažují racionalizaci sortimentu čerstvého ovoce a zeleniny a přechod na levnější a méně pracné produkty.


8.7.2022

Spor Tesco vs Heinz v UK: ceny rostou, nedostatek produktů a prázdné regály

Heinz dočasně přestal dodávat do Tesca některé ze svých nejoblíbenějších produktů kvůli sporu o zvýšení cen. Veřejnost sympatizuje s Tesco poté, co supermarket veřejně prohlásil, že není připraven "přenést neospravedlnitelné zvýšení cen na zákazníky".


1.7.2022

Pokles spotřeby zdravých a ekologických potravin v UK

Nový průzkum společnosti IPA (Institute of Practitioners in Advertising) v UK, na kterém se podílelo 3 000 nakupujících, ukázal, že počet dospělých v UK, kteří dávají přednost zdravým nebo ekologickým potravinám, se v roce 2022 snížil v důsledku růstu životních nákladů a inflace téměř o třetinu.


24.6.2022

Britové se začínají orientovat na produkty privátních značek a cenově výhodný sortiment

Britští zákazníci nahrazují značkové zboží levnějšími výrobky tzv. private labels a volí cenově výhodnější sortiment produktů, aby se vyrovnali s inflací cen potravin. Ta se za čtyři týdny do 12. června vyšplhala na 8,3 %, což je nejvyšší hodnota od dubna 2009.


17.6.2022

Skotské NE změně pravidel pro geneticky modifikované organismy v UK

Vláda Spojeného království představila návrh nové legislativní úpravy o genetických modifikacích, která umožní uvolnění pravidel týkajících se genetických úprav plodin – a případně i zvířat – v Anglii.


10.6.2022

Růst prodejů nízkoalkoholických a nealkoholických piv v UK

Prodej nízkoalkoholických a nealkoholických piv v UK se za pět let téměř zdvojnásobil. Zákazníci kupující obvykle jiné perlivé nealkoholické nápoje začali dávat přednost nealkoholickým druhům piva světových značek, jako jsou například Heineken a Budweiser.


3.6.2022

V supermarketech v UK se prodávají maliny sklizené roboty

V britských supermarketech se nyní prodávají maliny sklizené roboty. Dva roboti vyvinutí společností Fieldwork Robotics, která je firmou (spin-outem) Plymouthské univerzity, sklízeli maliny na poli poblíž Odemiry v jihozápadním Portugalsku.


27.5.2022

Aldi rozšiřuje program přípravy zdravé výživy pro děti v UK

Diskontní prodejce Aldi ve spolupráci s britskými olympijskými a paralympijskými sportovci rozšířil svůj program Get Set to Eat Fresh v UK, jehož cílem je do konce roku 2024 naučit další milion dětí připravovat si cenově dostupnou zdravou výživu.

zobrazit po