přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
24.3.2023

Ohrožení britských prodejen se smíšeným zbožím

Britská Asociace obchodů se smíšeným zbožím (ACS) varovala, že by v UK mohlo ukončit provoz až zhruba 7 000 prodejen se smíšeným zbožím, pokud vláda nepodnikne kroky ke snížení jejich nákladů na energie.


17.3.2023

Změna sazeb spotřební daně z alkoholu ve Velké Británii

Dne 15. 3. britská vláda zveřejnila informaci o změně sazeb spotřební daně z alkoholu. Od 1. srpna 2023 se v UK zvýší sazby spotřební daně na alkoholické nápoje.


10.3.2023

Většina britských spotřebitelů upřednostňuje produkty Fair Trade

Nový průzkum nadace The Fairtrade Foundation realizovaný ve spolupráci s maloobchodními analytiky společnosti Kantar odhalil, že přibližně tři čtvrtiny (77 %) britských spotřebitelů upřednostňují výrobky Fair Trade před jinými alternativami.


3.3.2023

EU a Velká Británie uzavřely dohodu o Severním Irsku

EU a Velké Británii se podařilo dospět k dohodě o Severním Irsku (tzv. Windsorský rámec). Dohodě předcházela čtyřměsíční intenzivní vyjednávání.


24.2.2023

Jak britské supermarkety řeší výpadek dodávek ovoce a zeleniny

Tento týden se zákazníci po celé Velké Británii setkávali s prázdnými regály v oddělení ovoce a zeleniny. Supermarkety Asda, Morrisons a Aldi nakonec vydaly množstevní omezení na některé druhy ovoce a zeleniny, které si spotřebitelé mohou najednou koupit.


17.2.2023

Nedostatek rajčat v britských supermarketech

Britské supermarkety se potýkají s nedostatkem rajčat, protože pěstitelé mají kvůli rostoucím cenám energií problémy s vytápěním skleníků. Produkce rajčat je závislá na vytápění skleníků na 20 stupňů Celsia.


10.2.2023

Potravinářský průmysl v Británii zaměstnává více učňů

Britské potravinářské firmy najímají v souvislosti s aktuálním nedostatkem pracovních sil v Británii více učňů. Podle údajů britského ministerstva školství vzrostl například v období od srpna do října 2022 počet učňů na pozici technik údržby o 75 %.


3.2.2023

Dopady suchého února na prodej nealkoholických a nízkoalkoholických nápojů v UK

Vzhledem k tomu, že se stále více Britů snaží omezit konzumaci alkoholu, je „suchý leden“ považován v Británii za jedno z nejlukrativnějších období roku pro sektor nealkoholických a nízkoalkoholických nápojů a nápojů s nízkým obsahem alkoholu.


27.1.2023

Britští zemědělci se mají zapojit do rozsáhlé konzultace k situaci v UK po brexitu

Pod vedením Komise pro obchod a podnikání Spojeného království byla zahájena první odborná konzultace s cílem nalézt a řešit největší problémy, kterým po brexitu čelí všechna odvětví britské ekonomiky včetně zemědělství.


26.1.2023

Spolupracovník pro zemědělství MZe ČR ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska

Od ledna 2022 působí při české ambasádě v UK Paul Wilkins, spolupracovník MZe ČR pro zemědělství, a jeho činnost pokračuje i v roce 2023. Jeho hlavním úkolem je podpora a rozvoj agro-potravinářského exportu České republiky. Do podporovaných sektorů patří také oblast zemědělských technologií a zařízení a potravinářské technologie.

zobrazit po