přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

V Londýně proběhl za účasti České republiky veletrh International Drinks Expo

4.11.2022

Ve dnech 19. – 20. 10. 2022 se uskutečnil na londýnském výstavišti ExCel veletrh nápojů International Drinks Expo, na kterém se vlastním stánkem představila i Česká republika.

Akce se konala jako projekt na podporu ekonomické diplomacie (PROPED), který pořádalo velvyslanectví ČR v Londýně společně s Ministerstvem zemědělství ČR. Jejím účelem bylo rozšířit povědomí britského podnikatelského sektoru o pivech a pivovarnictví v ČR a vytvořit potenciál pro intenzivnější vzájemnou obchodní spolupráci.

Česká republika byla na veletrhu zastoupena vlastním stánkem a produkty čtyř pivovarů. Veletrhu se zúčastnilo několik tisíc zájemců z řad britského potravinářského sektoru, včetně zástupců sektoru HORECA, dále podnikatelů z různých navazujících oborů a také novinářů a influencerů.

Stánek ČR se stal hojně navštěvovaným místem především díky přímé nabídce ochutnávky nápojů a české firmy tak měly možnost získat kontakty na britské partnery. Jednou ze zajímavých přidaných hodnot byl právě širší tematický záběr veletrhu, kde se prezentovaly také například ekologické obaly, technika pro restaurace a hotely, softwarová řešení pro stravování nebo vybavení pro rychlé občerstvení. Díky tomu bylo složení návštěvníků odlišné od typických veletrhů nebo výstav zaměřených čistě například na alkoholické nápoje a veletrh tak dle informací firem umožnil získat kontakty a navázat obchodní vztahy v odlišných oblastech britského trhu.

V rámci veletrhu vystoupil také zástupce významného českého pivovaru jako mluvčí na jednom z fór, která byla v rámci veletrhu pořádána, a prezentoval pivovarnictví ČR, což mezi účastníky veletrhu vzbudilo značný zájem.

aa


s


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem