přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Proběhla první mise japonských sládků a obchodníků v Česku

9.9.2022

Šest sládků z „craftových“ pivovarů, dva zástupci obchodní společnosti a novinářka se zúčastnili první mise z Japonska zaměřené na chmel, slad a technologie.

Akce uspořádaná zemědělskou diplomatkou Irenou Leopoldovou proběhla v termínu 30. 8. – 4. 9. 2022 za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Ministerstva pro místní rozvoj a tematicky volně navázala na předchozí semináře zaměřené na propagaci českého chmelu, včetně možností využití méně známých či rozšířených odrůd, zorganizované v roce 2019 v Tokiu a v květnu 2022 v Ósace.

S ohledem na zájem účastníků program zahrnoval zevrubné seznámení s technologií vaření piva a produkcí chmele v ČR ale především možnostmi českých firem, pokud jde o dodávky chmelu, sladu a nápojových či pivovarnických technologií. Japonští sládci a obchodníci se setkali s českými partnery jak v rámci B2B na Ministerstvu zemědělství, tak přímo v terénu. Kulturní tečkou akce byla návštěva tradiční Dočesné v Žatci.

1 2

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem