přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Pivovarníci z Brazílie v ČR

27.9.2022

Patnáct zástupců z deseti brazilských firem/organizací se přijelo do ČR seznámit s produkcí chmele a sladu a technologiemi užívanými v českém pivovarnictví.

Projekt ekonomické diplomacie připravený Ministerstvem zemědělství ve spolupráci s Generálním konzulátem ČR v São Paulu se konal ve dnech 19. – 23. 9. 2022 a navázal na účast českých firem na pivovarnickém veletrhu Brasil Brau na přelomu května/června 2022 a na další předchozí projekty.

Po zahájení incomingové mise B2B jednáním na Ministerstvu zemědělství shlédli účastníci prezentace firem produkujících chmel a slad, navštívili velké i menší české pivovary. Za technologie se prezentovaly firmy nabízející čištění potravinářské vody a pivovarnická zařízení. Po skončení pracovního programu mise byly mimo projekt připraveny pro dva účastníky ještě další navazující aktivity - technické prohlídky pivovarů a kurz vaření piva.

Z hlediska budoucích exportů brazilští pivovarníci vyhodnotili jako perspektivní zejména chmel, slad, technologie úpravy vody a mobilních karbonizačních jednotek.

s


 

ss


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem