přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Chovatelé skotu z regionu západního Balkánu navštívili veletrh Země živitelka 2022

2.9.2022

V rámci projektu ekonomické diplomacie (PROPED) navštívili již tradičně chovatelé skotu z regionu západního Balkánu mezinárodní zemědělský veletrh Země živitelka v Českých Budějovicích.

Na  48. ročníku veletrhu jednali účastníci incomingové mise s českými chovateli zejména o možnostech dalších dodávek skotu a genetického materiálu. S nabídkou českých společností se letos seznámili také přítomní představitelé renomované srbské veterinární stanice a odborný poradce Federálního ústavu pro zemědělství Bosny a Hercegoviny. Díky práci v terénu hrají tito odborníci velmi důležitou roli jak v přenosu informací místním farmářům, tak i při jejich rozhodování o investicích. Skupinu podnikatelů doplnil rovněž přední srbský zemědělský novinář, autor odborného pořadu pro zemědělce „Bolja Zemlja“, pan Uroš Davidović.

Všichni účastníci mise se také seznámili s širokou nabídkou českých firem z oblasti technologií a zemědělské mechanizace a za přítomnosti zemědělského diplomata ČR v Srbsku pana Vladimíra Váňi vedli konkrétní jednání o možnostech spolupráce.

Účastníci mise v rámci programu navštívili také dvě přední české firmy zabývající se šlechtěním skotu a laboratoř zaměřenou na ověřováním původu zvířat v Hradišťku, jejíž vysokou kvalitu všichni zúčastnění velmi ocenili.

Další projekt prezentace českých firem z oblasti chovu skotu na srbských farmách plánuje Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se zemědělským diplomatem v Srbsku uskutečnit na podzim tohoto roku.

cc


c


 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem