přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Chilští pivovarníci navštívili opět ČR

28.6.2022

Devět zástupců chilských pivovarníků se po odkladech od roku 2020 mohlo konečně přijet seznámit se surovinami a technologiemi užívanými v českém pivovarnictví.

Projekt ekonomické diplomacie připravený ve spolupráci se Zastupitelským úřadem v Santiagu se konal ve dnech 20. – 24. 6. 2022 a navázal na chilský pivovarnický veletrh z roku 2019  a na podpůrné marketingové projekty v pivovarnictví v listopadu 2021.

Program mise zahrnoval návštěvu Chmelařského muzea v Žatci, prezentaci firem Bohemia Hop, Top Hop včetně prohlídky chmelnic, Ebia CZ, Raven Trading, Bucher Denwel, Altec a Cheops. Ochutnávka různých druhů piv proběhla ve Slaném, Žatci, Hořesedlích, Potštejně a Záhlinicích. 

Pivovarníci z Chile vyhodnotili jako dovozně perspektivní zejména slad, tanky pro menší pivovary a mobilní karbonizační jednotky. Zaujala odrůda chmele Saaz Special vhodná pro svrchně kvašená piva.

1


2


 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem