přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

České firmy se představily na veletrhu FOODEX 2015

13.3.2015

České firmy se druhým rokem prezentovaly na jednom z nejvýznamnějších potravinářských veletrhů v Asii - Foodex.

Od 3. do 6. března 2015 se na stánku zřízeném díky spolupráci ZÚ Tokio, Ministerstva zemědělství ČR a MZV ČR úspěšně prezentovala řada potravinářských a nápojových firem. Z pivovarů představily své vzorky Czech Royal Beer, Litovel, Bernard a Holba. Firma Ravy prezentovala českou sekanou. Návštěvníci si mohli rovněž prohlédnout vzorky Svazu pěstitelů chmele, instantních nápojů firmy Artifex. Rovněž byla přítomna japonská firma EAT dovážející český chmel a řemeslná piva.

To, že je dějištěm jednoho z nejvýznamnějších veletrhů na kontinentu právě Japonsko, je mimo jiné také proto, že země patří k největším dovozcům potravin. Potravinová soběstačnost Japonska dosahuje pouhých 39% a roční obrat na trhu potravin a nápojů představuje částku 6 biliónů Kč. Japonsko tak skýtá řadu exportních příležitostí a zvláště pro výrobce potravin je velmi atraktivním trhem. Zároveň je zdejší náročný trh velmi dobrou referencí a odrazovým můstkem dalších exportů do Asie.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem