přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Incomingová mise brazilských firem v oblasti pivovarnictví

28.5.2019

Na Ministerstvu zemědělství ČR se dne 20. května 2019 uskutečnilo B2B českých firem z oblasti produkce surovin a technologií pro pivovarnictví a výroby piva s 18 partnery z jižní části Brazílie, které zahájilo týdenní pivní misi v českých společnostech.

Zájem českých firem o setkání s brazilskými partnery potvrdil, že v tomto segmentu představuje Brazílie pro ČR velmi významného partnera, a to nejen díky své velikosti, ale i významnému nárůstu počtu minipivovarů v zemi v posledních letech. Brazilští partneři oceňují ČR jako zemi s dlouholetou tradicí výroby piva (především ležáku) a jako spolehlivého dodavatele surovin pro jeho výrobu nebo výrobních technologií.

V rámci týdenního programu měli návštěvníci možnost navštívit oblast produkce, zpracování a skladovacích prostor chmele, řemeslný restaurační nebo zámecký pivovar, poznat velikostní rozdíl mezi minipivovarem, středním pivovarem a velkým pivovarem v českých podmínkách. Brazilští partneři se poprvé v ČR seznámili s tradiční českou technologií při rmutování sladového roztoku - dekokcí. V neposlední řadě byl velký zájem brazilských partnerů zaznamenán u technologií při výrobě piva.

 

1

 

2

 

3

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem