přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Incomingová mise potravinářů z Republiky Komi (RF)

7.2.2018

Ve dnech 26. února až 1. března 2018 navštíví ČR oficiální delegace Republiky Komi (Ruská federace), kterou povede místopředseda Vlády Republiky Komi a současně ministr zemědělství a spotřebitelského trhu Republiky Komi. Cílem mise je představit ruským partnerům česká řešení pro potravinářský průmysl a referenční objekty, kde jsou tyto technologie úspěšně provozovány.

Ministra budou na cestě do ČR doprovázet představitelé několika potravinářských podniků Republiky Komi, konkrétně Syktyvkarského pivovaru, Syktyvkarského lihovaru a Drůbežárny Zelenskaja. Cílem incomingové mise, která je organizována v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie PROPED s účastí Ministerstva zemědělství ČR a Generálního konzulátu ČR v Sankt Peterburgu, je představit hostům české technologie a řešení pro živočišné farmy, zpracování masa, pivovarnictví a lihovarnictví. V rámci třídenního programu je plánována návštěva potravinářské výstavy SALIMA TECHNOLOGY v Brně, stejně jako návštěva několika referenčních objektů.

České strojírenské firmy se v Komi aktivně podílejí také na modernizaci potravinářských podniků - ať již to byla výstavba propagační stanice kvasnic, dodávka plnících linek pro rozliv nápojů nebo aktuálně probíhající modernizace Syktyvkarské pekárny. Pro zajímavost z dalších úspěšných projektů CZ firem v Republice Komi lze zmínit výstavbu závodu na zpracování ropy v Usinsku, dodávky důlních strojů pro těžbu a přepravu uhlí ve Vorkutě nebo provozování českých letadel L-410 leteckým operátorem KOMIAVIATRANS.

České firmy, které by měly zájem o setkání s potravinářskými firmami Republiky Komi, nechť se obracejí na e-mail: LukasHercik@mzecz nebo michal_gelbic@mzvcz.

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem