přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Hlavní moskevské agrární veletrhy se přesouvají na pozdější termíny

15.1.2021

Agrární veletrhy, které se v Moskvě tradičně konají na přelomu ledna a února se z důvodu pandemie a souvisejících omezení přesouvají na pozdější termíny.

  • Veletrh Zerno-Kombikorma-Veterinaria je přesunut na 22. – 24. června 2021 (výstaviště VDNCH)

  • Veletrh AGROFARMA je přesunut na 23. – 25. června (výstaviště VDNCH)

  • Veletrh AGROS (živočišná výroba) je přesunut na 18. – 20. května 2021 (výstaviště Krokus Expo)

V původním termínu, který byl přesunut již z roku 2020, zatím zůstávají veletrhy:

  • Veletrh Dairy Tech (zařízení pro mlékárenský průmysl) se uskuteční 26. – 29. ledna 2021 (výstaviště Krokus Expo)

  • Veletrh Ingredients Russia se uskuteční 26. – 28. ledna 2021 (výstaviště Krokus Expo)

Vzhledem k tomu, že i nadále platí až na výjimky zákaz vstupu cizinců na území Ruské federace, veletrhy proběhnou v omezeném formátu za účasti ruských firem, případně ruských zástupců zahraničních firem.

Vývoj covid-19 v Rusku

Denní přírůstky nově nakažených covid-19 v Rusku od konce prosince 2020 pozvolně klesají. K 15. lednu 2021 bylo 24 763 nových případů za den v celé zemi. Nakažení nejrychleji přibývají v Moskvě, kde bylo naposledy zaznamenáno téměř 5 893 nových případů za den. Stále je velkým problémem přeplněnost nemocnic.

V celém Rusku i nadále platí povinnost nošení roušek a rukavic v obchodech, hromadné dopravě a dalších uzavřených prostorech. V Moskvě jsou střední a vysoké školy převedeny na distanční výuku, lidé nad 65 musí dodržovat režim samo-izolace, restaurace musí mít zavřeno od 23:00 do 6:00 a další. Obchody a služby za přísných hygienických podmínek fungují. Jednotlivé regiony řeší opatření individuálně v závislosti na vývoji situace.

Rusko má vzájemně otevřené hranice země pouze s některými vybranými státy (např. Turecko, Tanzanie, Velká Británie, Bělorusko, Kazachstán a další), ale cestující z ostatních zemí (včetně České republiky) až na výjimky mají stále zakázaný vstup do Ruska. Většina mezinárodních letů zůstává zrušena. ČSA obnovily lety na lince Praha – Moskva – Praha dvakrát týdně (středa a neděle). Aeroflot provozuje dvakrát týdně jednosměrnou linku z Moskvy do Prahy (čtvrtek a sobota). Podle vlády Moskvy by se hranice Ruska mohly otevřít na přelomu jara/léta.

 

Pro další informace ohledně agrární spolupráce kontaktujte zemědělskou diplomatku N. Hruškovou (+420 702 169 426, nikolahruskova@mzecz).

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem