přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Britské investice do vývoje udržitelných hnojiv a technologií

12.5.2023

Británie se ve spolupráci s USA bude podílet na financování konsorcia, jehož úkolem bude vývoj a testování nových alternativních hnojiv.

Iniciativa byla oznámena na summitu Agriculture Innovation Mission for Climate (AIM for Climate) ve Washingtonu DC (8. – 10. 5. 2023). Zasedání AIM for Climate iniciované USA se poprvé konalo během britského předsednictví konference COP26. Cílem je zvýšení investic do inovací v zemědělství, které jsou zaměřeny na redukci klimatických dopadů.

Británie oznámila, že se připojí ke globální výzvě pod vedením USA a investuje 3 miliony liber do vývoje nových hnojiv, která budou šetrnější k životnímu prostředí. Britský ministr zemědělství Mark Spencer, který se summitu v USA zúčastnil, uvedl, že inovace jsou klíčem k zajištění udržitelnější a ziskovější budoucnosti pro zemědělce. Doplnil, že britská vláda investuje ročně stovky milionů liber do průběžné podpory a jednorázových grantů pro britské zemědělce.

Britská vláda považuje inovace a nové technologie za zásadní při dalším rozvoji agro-potravinářství. V této souvislosti se technologickým firmám otevírají příležitosti pro spolupráci s britskými partnery v tomto odvětví.

Zdroj

 

Zpracoval:

Paul Wilkins

místní zástupce ČR pro agro-potravinářství ve Velké Británii

Tel.: +44 749 533 9811, E-mail: uktrade@mzecz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem