přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
2.10.2020

Dočasné zastavení vydávání masa a masných výrobků v denních stravovacích dávkách pro libanonské ozbrojené složky ve službě

Ministerstvo obrany Libanonu a vnitro vyhlásilo s platností od dneška dočasné zastavení vydávání masa a masných výrobků v denních stravovacích dávkách pro ozbrojené složky ve službě. Doporučení vedení armády a policie hovoří o potřebě nahradit chybějící protein zvýšenou konzumací luštěnin, zejména čočky.


2.10.2020

Do Ruska bylo dovezeno 104 tis. tun jablek neznámo odkud

Ruský ovocnářský svaz, který hájí zájmy domácích pěstitelů, objevil skutečnost, že do Ruska bylo za období leden-srpen 2020 dovezeno 104 tis. tun jablek ze zahraničí bez uvedení původu.


2.10.2020

Abú Dhabí podepsalo projekt na největší krytou farmu na světě

Investice 4 mld. korun, 17 ha zastavěné plochy, 160 000 metrů čtverečních pro pěstování, 10 000 tun úrody za rok. To jsou hlavní data největšího projektu na krytou farmu, který byl právě podepsán ve Spojených arabských emirátech.


2.10.2020

Světová obchodní organizace umožní uvalit Evropské unii odvetná cla na americké zboží ve výši 4 mld. USD

Na základě informací uniklých z dosud oficiálně nezveřejněného rozhodnutí WTO bude mít EU právo navýšit clo na vybrané zboží exportované z USA vzhledem k prohranému sporu ohledně nedovolených podpor pro společnost Boeing.


2.10.2020

Peking varuje importéry před zbožím ze zemí zasažených COVID-19

Pekingský úřad pro obchod tento týden poukázal na skutečnost, že čínské celní úřady opakovaně nalezly stopy COVID-19 na zásilkách chlazeného zboží od zahraničních společností, které se stále potýkaly s novými případy infekce.25.9.2020

Rusko exportovalo historicky první zásilku sena

Firma z Moskevské oblasti „Razdole“ odeslala historicky první ruskou zásilku sena do zahraničí. Seno tří druhů o hmotnosti 7,6 tun aktuálně absolvuje cestu nákladními vozy do přístavu Petrohradu, odkud bude dále expedováno po moři do Bahrajnu. Tam by mělo dorazit v půlce října.


25.9.2020

Spojené arabské emiráty sází na drony a jejich použití v zemědělství, které může pomoci potravinové bezpečnosti a ochraně životního prostředí

Představa sázení semen na ploše 150 kilometrů čtverečních v neupraveném terénu, kam jakákoliv klasická zemědělská technika nemůže, je téměř nemožná. I pro to sáhly Spojené arabské emiráty po nové technologii, kterou na tak velké ploše ještě nikdo nevyzkoušel. Řeč je o v současnosti velmi populárních dronech.


25.9.2020

Američtí farmáři podporují mezinárodní obchodní systém v rámci WTO

Uskupení 62 vlivných lobbystických zemědělských organizací se podepsalo pod prohlášení, kterým podporuje členství USA ve Světové obchodní organizaci.


25.9.2020

V Srbsku hlášený výskyt afrického moru prasat

Podle sdělení serveru „e-Kapija“ se potvrdil výskyt afrického moru v domácím chovu prasat v obci Aleksandrovac u Negotinu.

zobrazit po