přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
19.3.2021

Srbská autonomní oblast Vojvodina cíleně investuje do systémů snižujících škody, které způsobují klimatické změny

Autonomní oblast Vojvodina investuje do systému ochrany proti krupobití, který se bude zakládat na třech meteorologických radarech a odpalovacích stanicích raket se směsí zabraňující vznik krupobití.


19.3.2021

Čína chce snížit obsah kukuřice a sójových bobů v krmivech

V souladu s novým směřováním Číny za vyšší soběstačností vydalo čínské ministerstvo zemědělství pokyn ke snížení využívání sóji a kukuřice pro výrobu krmiv.


12.3.2021

V červnu 2021 se v Kazachstánu uskuteční veletrhy AgriTek a FarmTek

Ve dnech 23. - 25. června 2021 se v Nur-Sultánu (hl. městě KZ) uskuteční veletrh AgriTek a FarmTek. Jedná se o mezinárodní veletrh pro zahradnictví, živočišnou výrobu a chov zvířat.


12.3.2021

Meziroční snížení obchodu s drůbežím masem EU – Ukrajina o pětinu

V roce 2020 Ukrajina snížila vývoz kuřat do EU na 108,7 tisíc tun, což je o 18,8 % méně ve srovnání s rokem 2019. Ukrajina je mezi třemi nejvýznamnějšími vývozci drůbežího masa do EU, za Thajskem (227,7 tis. t) a Brazílií (131,31 tis. t).


12.3.2021

Libanon a mezinárodní dohody

Libanon je tradičně zemí s režimem volného a otevřeného obchodu. Veškeré úsilí směřující k liberalizaci obchodu bylo vždy zaměřeno na Evropskou unii (EU), WTO a arabský svět. Libanon nemá podepsanou dohodu o volném obchodu s USA, ani dvoustrannou investiční smlouvu.


12.3.2021

České nápoje a potraviny se prezentovaly na veletrhu FOODEX JAPAN 2021

Letošní ročník veletrhu se konal v týdnu od úterý 9. do 12. března 2021. Z důvodu zákazu volného cestování do Japonska se tentokrát zahraniční zástupci firem nemohli zúčastnit osobně. Zastoupeni byli především japonskými importéry nebo se prezentovali virtuálně.


12.3.2021

Nejvýznamnější vlastníci zemědělské půdy v Rusku

Magazín FORBES sestavil žebříček dvaceti nejvýznamnějších vlastníků zemědělské půdy v Rusku v roce 2021. Přehled je sestavován již třetí rok v řadě. Žebříčku opět kraluje firma „Agrokomplex“ vlastněná rodinou bývalého ministra zemědělství Alexandra Tkačeva.


12.3.2021

Nové trendy v regionu Blízkého východu a jak cílit na místní spotřebitele

Minulý týden, přesněji 04. 03. 2021, jsem moderoval webinář na téma nových trendů v regionu GCC. Průběh byl rozdělen do dvou hlavních pasáží. Za prvé to byly trendy z mého pohledu, tedy někoho, kdo se v terénu pohybuje a v tomto regionu spolu s rodinou žije. Druhý pohled vycházel z dat, které má k dispozici Google na místní spotřebitele.


12.3.2021

Pozastavení platnosti dodatečných cel mezi EU a USA

V minulém týdnu jsme informovali o dohodě mezi USA a UK ohledně pozastavení platnosti dodatečných cel uvalených v souvislosti se spory ohledně dotací pro Airbus a Boeing. A o pár dní později oznámili vyjednavači EU i USA, že se dohodli na obdobné 4měsíční suspenzi těchto cel s účinností od čtvrtka 11. března.


12.3.2021

Srbsko chystá expanzi svých zemědělských a potravinářských výrobků na trh zemí Perského zálivu

Jak uvedl portál „e-kapija“, ministr zemědělství Srbska během své pracovní návštěvy Spojených arabských emirátů uvedl, že tento trh je naprosto otevřený pro zemědělskou a potravinářskou produkci ze Srbska a to především pro ovoce, mléko a mléčné výrobky, ale také med a výrobky z medu, víno, těstoviny a další zemědělské produkty jako jsou kukuřice nebo krmiva. Velký zájem je rovněž o kvalitní bio potraviny.

zobrazit po