přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
1.4.2021

Rusko jako první na světě zaregistrovalo vakcínu proti Covid-19 pro zvířata

Ruská Federální služba pro veterinární a fytosanitární dozor (tzv. „Rosselchoznadzor“) zaregistrovala do Registru zdravotnických prostředků pro zvířata nový preparát „Karnivak-Kov“. Jedná se o vakcínu proti Covid-19 určenou psům, kočkám nebo kožešinovým zvířatům.


1.4.2021

Šedá zóna využití kanabidiolu (CBD) v USA a příležitosti a výzvy pro využití konopí v potravinářství

Řada amerických potravinářských společností využívá CBD jako komponent pro své produkty, i když legislativní prostředí v USA tuto oblast reguluje nejednoznačně.


1.4.2021

Černá Hora nemá vlastní výrobu trvanlivého mléka

Jak uvedl portál „e-Kapija“, Černá Hora se dlouhodobě potýká s přebytkem syrového mléka v období od května do počátku turistické sezóny a poté od ukončení turistické sezóny do konce roku, protože žádná mlékárna v Černé Hoře nevyrábí trvanlivé mléko.


1.4.2021

Nestlé plánuje další investice do výroby pet foodu v Číně

Švýcarská společnost Nestlé oznámila, že hodlá investovat dalších více než 35 milionů USD do rozšíření svého produktového portfolia pet foodu vyráběného v Číně. Podle společnosti je v Číně silná poptávka po pet foodu z vysoce kvalitních surovin a vyváženými nutričními hodnotami.


30.3.2021

Proběhl webinář "Příležitosti pro české producenty a obchodníky s vínem na japonském trhu"

Ve čtvrtek 25. března se uskutečnil prostřednictvím platformy MS Teams webinář „Příležitosti pro české producenty a obchodníky s vínem na japonském trhu“.


26.3.2021

Japonské pivovary uvádějí na trh bezsacharidová piva

Dva ze čtyř předních pivovarů v Japonsku se rozhodly uvést na trh produkt zaměřený na milovníky piva, kteří dbají o své zdraví a štíhlou linii.


26.3.2021

Situace v Libanonu se v souvislosti se šířením COVID-19 nijak nezlepšuje

Počet nových pozitivních případů se za s poslední 2 týdny příliš nemění (poslední týden v průměru cca 3.000 - 3.500 nových případů denně) a tato čísla přímo souvisí s počtem provedených testů. Průměrná pozitivita za posledních 7 dní stoupla na 19,2 %, stále se však jedná o vysokou hodnotu.


26.3.2021

Spojené arabské emiráty jsou potravinově zabezpečené, nikoli ale soběstačné

Uběhl již více než rok od počátku celosvětové pandemie a počátku veškerých opatření. Je tedy možnost většinu kroků porovnávat a analyzovat. Zajímavé může být například ohlédnutí za vyrovnáváním se potravinovou soběstačností v Emirátech.


26.3.2021

V Rusku se obnovuje výstavní činnost – přehled plánovaných agrárních akcí na první pololetí 2021

Na rozdíl od Evropy, v Rusku se život pomalu vrací do normální situace bez zásadních omezení a obnovuje se mj. činnost výstav a veletrhů. Již bylo potvrzeno několik termínů pro tradiční zemědělské a potravinářské akce.


26.3.2021

Tradiční mlékárenské společnosti se do rostlinných alternativ mléčných produktů nehrnou – proč je tento segment v rukou menších společností a start-upů?

Při pohledu do chladících vitrín v obchodech nebo prohlížení nabídky v e-shopech je patrné, že nabídka plant-based (tj. rostlinných alternativ) mléčných produktů, např. sýrů je v rukou spíše nových hráčů. Dle dostupných informací v současné době tyto alternativní produkty tvoří asi 3 % z celkového trhu se sýry v USA v hodnotě 35 mld. USD, tedy cca 1 mld. USD.

zobrazit po