přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
Datum konání: 8.3.2022  – 11.3.2022 

I v roce 2022 bude FOODEX Japan s českou účastí

Ministerstvo zemědělství nabízí českým firmám možnost prezentovat se na veletrhu Foodex Japan 2022, 8.–11. března. Z důvodu cestovních omezení však zejména prostřednictvím…


Datum konání: 20.1.2022  13:00 – 15:00

Pozvánka na webinář „Obchodování v UK v oblasti agro-potravinářství a agro-potravinářských…

Máte zájem o obchodování s UK? Zajímá Vás, jak úspěšně navázat kontakty s britskými partnery a co rozhoduje o úspěchu na britském trhu i v souvislosti s brexitem? Přihlaste…


Datum konání: 19.1.2022  8:00 – 16:00

Ministerstvo zemědělství organizuje Den se zemedělským diplomatem ve Spojených arabských emirátech…

ZVEME VÁS NA ONLINE SETKÁNÍ (á 30 min) ve středu 19. 1. 2022 od 8 hod do 16 hod (SEČ). Zemědělský diplomat, Lukáš Zamrzla, je připraven s Vámi prodiskutovat konkrétní…


14.1.2022

Odstranění datumu spotřeby mléka v britském supermarketu Morrisons

Jeden z největších supermarketů v UK Morrisons oznámil odstranění data spotřeby na lahvích s mlékem. Datum bude nahrazeno označením „best before“, tedy obdobou informace „minimální trvanlivost do“.


14.1.2022

USA uvalují antidumpingové clo na vietnamský med

Americké ministerstvo obchodu oznámilo předběžné antidumpingové clo na vietnamský med ve výši 412,5 %, což zdvojnásobuje sazbu 207 % původně navrženou Americkou asociací výrobců medu.


14.1.2022

Zákaz vývozu skotu a některých hospodářských zvířat z Kazachstánu od 6. ledna 2022

Na základě rozhodnutí Mezirezortní komise pro zahraniční obchod bylo od 6. ledna 2022 rozhodnuto o zákazu vývozu skotu a některých hospodářských zvířat z Republiky Kazachstán, a to na dobu 6 měsíců. Zákaz vývozu výše uvedených zvířat byl zaveden za účelem stabilizace cen na domácím trhu.


14.1.2022

KFC v Číně pod palbou kritiky kvůli plýtvání jídlem

Svou nejnovější propagační akcí na sebe řetězec rychlého občerstvení KFC v Číně strhnul vlnu kritiky ze strany China Consumer Association a oficiálních čínských médií.


14.1.2022

Zvýšení vývozu obilovin z Ukrajiny meziročně o 20 %

Od začátku hospodářského roku 2021/22 do 12. ledna 2022 bylo z Ukrajiny vyvezeno 34 mil. tun obilných plodin, což je o 6,8 mil. tun více než ve stejném období minulého hospodářského roku.


14.1.2022

Maloobchodníci v Japonsku navyšují sortiment jídel k okamžité spotřebě a privátních značek

Dle závěru průzkumu mezi více než tisícovkou dotazovaných maloobchodních řetězců vyplynulo, že se maloobchodní prodejci snaží navýšit skladové položky u potravin k okamžité spotřebě a výrobků privátních značek. Jedná se o klíčové segmenty pro maximalizaci jejich zisku.


14.1.2022

Libanonský pivovar Almaza - změna majetkové struktury největšího místního pivovaru

Philippe Jabre, třetí generace člena libanonské rodiny Jabre, získal koncem r. 2021 většinové vlastnictví libanonského pivovaru Brasserie Almaza S.A.L. a přivádí společnost zpět pod rodinnou kontrolu téměř 90 let poté, co byla v roce 1933 založena rodinou Jabre.


14.1.2022

Produkce drůbežího masa ve Spojených arabských emirátech stále roste

Díky rychlému obnovení ekonomiky v Emirátech a robustnímu nárůstu stavebních projektů má sektor produkce drůbežího masa růst i nadále v roce 2022.


14.1.2022

Ochrana evropských zeměpisných označení dostala v USA další ránu

Federální soud v USA ke konci prosince 2021 zamítl žádost evropských výrobců sýra „gruyère“ o registraci tohoto názvu jako certifikační značky u amerického Úřadu pro patenty a ochranné známky. Na základě rozsudku byla informace publikována v tomto týdnu.


14.1.2022

V únoru se v Srbsku očekává výzva k čerpání subvencí na nákup traktorů

Z plánu Ministerstva zemědělství, lesnictví a vodního hospodářství Srbska vyplývá, že se v únoru očekává vyhlášení výzvy k čerpání subvencí na nákup nové zemědělské techniky – konkrétně traktorů z prostředků fondu IPARD II.


7.1.2022

Vietnamské cukrovary bojují o přežití

V rámci obchodní dohody ATIGA mezi deseti zeměmi jihovýchodní Asie (ASEAN), musel Vietnam od 1. 1. 2020 snížit mj. dovozní clo na cukr z 85 % na 5 %.


7.1.2022

Nový zákon o rozvoji vinařství a zahradnictví na Ukrajině

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj podepsal zákon „O změnách některých legislativních aktů Ukrajiny o podpoře rozvoje v oblasti vinařství a zahradnictví“, který byl přijat Nejvyšší radou dne 17. prosince 2021. Informovala o tom tisková služba Kanceláře prezidenta Ukrajiny.


7.1.2022

Moderní otroctví v Libanonu

Mezi nejznepokojivější fakta na zdánlivě moderní, demokratické a otevřené společnosti Libanonu patří to, že je v aspektech zaměstnávání cizinců na místním trhu situace podobná apartheidu, s rasistickým přístupem k cizincům najímaným jako pomocná pracovní síla a žijící na jeho území.


7.1.2022

Přebytky mléka v Japonsku

Mlékárenský průmysl vyzývá spotřebitele k větší konzumaci mléka, aby se zabránilo likvidaci jeho přebytků. Velké mlékárenské společnosti a provozovatelé obchodů s potravinami přicházejí s nápady, jak podpořit spotřebu mléka z důvodu současného přebytku syrového mléka v období na přelomu nového roku.


7.1.2022

Vývoz ovoce z jihovýchodní Asie do Číny ovlivněn covidem

Čínské spotřebitele vyděsily nedávné detekce stop koronaviru na importovaném exotickém ovoci, konkrétně se jednalo o pitahayu z Vietnamu a longan z Thajska.


7.1.2022

Úprava pravidel pro označení masa v USA

Bílý dům tento týden oznámil, že Bidenova administrativa plánuje vydat nová pravidla pro označování masa „Product of USA / Výrobek USA". Jde o součást nové iniciativy, která má zajistit spravedlivou hospodářskou soutěž a lepší fungování dodavatelského řetězce pro americké chovatele hospodářských zvířat, zejména pro ty menší.


6.1.2022

Zahájení činnosti zástupců pro zemědělství MZe ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska

V lednu 2022 zahájili činnost zástupci pro zemědělství při české ambasádě v UK Paul Wilkins a Tibor Angyal. Jejich hlavním úkolem je podpora a rozvoj agro-potravinářského exportu České republiky. Do podporovaných sektorů patří také oblast zemědělských technologií a zařízení a potravinářské technologie.

zobrazit po