přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
  • první
  • předchozí
  • 1
  • 2
14.4.2022

Zahájení chřestové sezony Hostíně u Vojkovic na Mělnicku dne 14. dubna 2022

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula zahájil 14. dubna 2022 chřestovou sezónu v Zemědělském areálu Hostín u Vojkovic na Mělnicku. Pan ministr se nechal od Šafáře poučit o vydloubávání chřestu ze země. Pěstování této vyhledávané zeleniny patří k nejnáročnějším, protože vyžaduje velký podíl ruční práce. Na velkofarmě jsou pěstovány kromě bílé a zelené odrůdy i nové odrůdy – letos poprvé fialová odrůda.


5.4.2022

Vernisáž výstavy Zemědělství 4.0 v Národním zemědělském muzeu Ostrava

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula navštívil 5. 4. 2022 vernisáž výstavy Zemědělství 4.0. Hlavním cílem výstavy je srozumitelně přiblížit návštěvníkům podstatu probíhajících změn v zemědělství, prezentovat vybrané technologie a představit novou generaci zemědělských strojů a systémů. Výstava představuje zemědělství jako důležitý a také atraktivní obor, v němž má cenu a význam pracovat.


29.3.2022

Spuštění nové stáčecí linky v Budějovickém Budvaru

Národní pivovar Budějovický Budvar za přítomnosti ministra zemědělství Zdeňka Nekuly slavnostně uvedl 29. 3. 2022 do provozu novou linku na stáčení piva do plechovek. Ta plní až 50 000 kusů plechovek za hodinu a jako jediná v České republice je balí do papíru.


24.2.2022

Vyhlášení soutěže Vesnice roku 2022

Slavnostní vyhlášení 26. ročníku soutěže Vesnice roku se 24. 2. 2022 netradičně uskutečnilo v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za přítomnosti zástupců vyhlašovatelů soutěže, ministra zemědělství Zdeňka Nekuly, ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše, předsedy Svazu měst a obcí ČR Františka Lukla a výkonné tajemnice Spolku pro obnovu venkova ČR. Přihlášky do soutěže mohou obce podávat až do 29. dubna.


3.1.2022

Uvedení ministra Zdeňka Nekuly do funkce

Premiér Petr Fiala uvedl 3. 1. 2022 do úřadu ministra zemědělství Zdeňka Nekulu. Prioritou ministra je precizní zemědělství, tedy využívání moderních technologií v zemědělství. Soustředit se chce také na ochranu a zadržování vody v krajině, ekologické zemědělství a efektivnější podporu malých a středních zemědělců.

zobrazit po
  • první
  • předchozí
  • 1
  • 2