přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední

Neformální zasedání ministrů zemědělství EU v Praze

Potravinové zabezpečení a role evropského zemědělství a potravinářství v udržitelné globální produkci potravin byly hlavními tématy neformálního zasedání ministrů zemědělství Evropské unie, které se uskutečnilo 14.-16.9.2022 v Praze. Zasedání předsedal ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) a zúčastnili se také komisař pro zemědělství Janusz Wojciechowski, zástupci nevládních organizací, Evropského parlamentu, akademici a ministři zemědělství Ukrajiny, Gruzie a Moldavska. V rámci exkurzí navštívili kromě Prahy také energeticky soběstačnou Farmu Hole a Farmu Vraňany, kde pěstují jahody a další plodiny speciální stolní termínovanou technologií.


Dožínky na Letné 2022

Již počtvrté proběhla naučně zábavná akce Dožínky na Letné. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula poděkoval za celoroční práci zemědělců a slavnostně předal dožínkové věnce a ocenění Středočeská Regionální potravina. Návštěvníky čekal bohatý doprovodný a kulturní program zahrnující farmářský trh, prezentaci resortu, resortních organizací a zemědělských svazů, ukázku zemědělské techniky a hospodářských zvířat, přehlídku folklorních souborů a cimbálové muziky a pestrý program pro děti.


6.9.2022

Dožínky ASZ Bělecký Mlýn 6. 9. 2022

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula navštívil jednu z nejoblíbenějších společenských akcí Asociace soukromého zemědělství ČR - Selské dožínky, které jsou pro členy této stavovské organizace pořádány každoročně na oslavu úspěšného zakončení žní. Letos přivítala první zářijové úterý více než čtyři stovky sedláků bohatou úrodou pověstná Haná v Běleckém mlýně nedaleko Prostějova.


25.8.2022

V Českých Budějovicích začal 48. ročník mezinárodní výstavy Země živitelka

Přes 600 vystavovatelů se účastní mezinárodního agrosalonu Země živitelka, který se letos koná s podtitulem Budoucnost české krajiny. Jeho 48. ročník na Výstavišti v Českých Budějovicích spolu s vedoucími představiteli České republiky zahájil ve čtvrtek 25. 8. ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Agrosalon označil za jednu z nejdůležitějších akcí, kde se může veřejnost seznámit s výbornou prací českých a moravských zemědělců a potravinářů. Země živitelka, která je největší výstavou zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory nejen v Česku, ale i na Slovensku, potrvá do 30. srpna.


28.6.2022

Otevření výukového centra zpracování zemědělských produktů na ČZU

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula se ujal úvodního slova a slavnostního přestřihnutí pásky spolu s rektorem České zemědělské univerzity Petrem Skleničkou, děkanem FAPPZ Josefem Soukupem, ředitelem VCZZP Davidem Farským, prezidentkou Potravinářské komory Danou Večeřovou a zástupcem firmy PKS Jaroslavem Kladivou. Výukové centrum tvoří celkem šest potravinářských provozů, které se zaměřují na zpracování masa, mléčných výrobků, pekárenskou a cukrářskou výrobu, zpracování ovoce a zeleniny, výrobu piva a lisování olejů.


1.6.2022

Ministr zemědělství oslavil "Den dětí" spolu s dětmi z MŠ Klásek

Každoročně se 1. června slaví Den dětí. Letos mohly tento den oslavit děti z MŠ Klásek, která je zřízena při Ministerstvu zemědělství již od roku 2015, přímo s panem ministrem Zdeňkem Nekulou v jeho pracovně. Děti panu ministrovi přinesly obrázky. Za odměnu byly obdarovány malou sladkostí.


20.5.2022

Zahájení revitalizace dalšího úseku řeky Bečvy

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula navštívil 20. 5. 2022 společně s ministryní životního prostředí Annou Hubáčkovou dokončenou rekonstrukci jezu Hranice včetně stavby rybího přechodu. Rekonstrukce vedla ke zlepšení ochrany podél koryta Bečvy v Hranicích. Zároveň byla zahájena revitalizace navazujícího úseku řeky Bečvy.


14.4.2022

Zahájení chřestové sezony Hostíně u Vojkovic na Mělnicku dne 14. dubna 2022

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula zahájil 14. dubna 2022 chřestovou sezónu v Zemědělském areálu Hostín u Vojkovic na Mělnicku. Pan ministr se nechal od Šafáře poučit o vydloubávání chřestu ze země. Pěstování této vyhledávané zeleniny patří k nejnáročnějším, protože vyžaduje velký podíl ruční práce. Na velkofarmě jsou pěstovány kromě bílé a zelené odrůdy i nové odrůdy – letos poprvé fialová odrůda.


5.4.2022

Vernisáž výstavy Zemědělství 4.0 v Národním zemědělském muzeu Ostrava

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula navštívil 5. 4. 2022 vernisáž výstavy Zemědělství 4.0. Hlavním cílem výstavy je srozumitelně přiblížit návštěvníkům podstatu probíhajících změn v zemědělství, prezentovat vybrané technologie a představit novou generaci zemědělských strojů a systémů. Výstava představuje zemědělství jako důležitý a také atraktivní obor, v němž má cenu a význam pracovat.


29.3.2022

Spuštění nové stáčecí linky v Budějovickém Budvaru

Národní pivovar Budějovický Budvar za přítomnosti ministra zemědělství Zdeňka Nekuly slavnostně uvedl 29. 3. 2022 do provozu novou linku na stáčení piva do plechovek. Ta plní až 50 000 kusů plechovek za hodinu a jako jediná v České republice je balí do papíru.

zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední