přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední
2.2.2023

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula zavítal s předsedou vlády ČR panem Petrem Fialou do kraje Vysočina

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula navštívil farmu Luka ve Vysoké Studnici a společně s předsedou vlády ČR Petrem Fialou, předsedou Senátu Milošem Vystrčilem a hejtmanem Vítězslavem Schrekem jednali s vedením obce o možnostech dalšího rozvoje, zavítali do místního kostela a také navštívili místní mateřskou školu. Farma Luka je výborným příkladem inovativního zemědělského podniku, který dokáže i v ekonomicky složité době prosperovat a investovat. Kromě zemědělské výroby se zde podařilo vybudovat bioplynovou stanici, která vyrábí jak elektřinu tak teplo.


Veletrh Grüne Woche 2023

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula zahájil 20. 1. 2023 návštěvu potravinářského a zahradnického veletrhu Grüne Woche v Berlíně. Čekaly ho zde bilaterální jednání se saským protějškem a slovinskou ministryní zemědělství. Na veletrhu se stejně jako v předchozích letech prezentuje také Česká republika, a to pod patronací Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu.


Bilanční návštěva premiéra Petra Fialy

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula zhodnotil rok 2022 na bilanční schůzce s premiérem Petrem Fialou a představil cíle Ministerstva zemědělství do budoucna. Podařilo se dokončit Strategický plán Společné zemědělské politiky, který schválila Evropská komise. I přes náhlé geopolitické změny zemědělci a potravináři zajistili obyvatelům dostatek potravin. V budoucnu chce MZe pokračovat v podpoře zemědělství i zlepšování stavu krajiny, vody a půdy.


20.10.2022

Zemědělec roku 2022

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula převzal záštitu nad soutěží Zemědělec roku 2022. Vítězové již 21. ročníku byli vyhlášeni v historickém Paspově sále pivovaru Staropramen v Praze. Kromě tří absolutních vítězů soutěže, tedy Nejlepšího pěstitele, Nejlepšího chovatele a Nejlepšího zemědělce se smíšenou výrobou, byli vyhlášeni také nejlepší Zemědělci roku v jednotlivých krajích České republiky, a dále vítězové ve speciálních kategoriích: Mladý farmář do 40 let, Ekologický zemědělec, Malá farma do 50 ha, Farmářka roku, Skokan roku a dvě kategorie Společensky odpovědný zemědělec roku. Ocenění padlo také v kategorii Objev roku, jejímž vítězem se stal nejlepší z těch subjektů, které se do soutěže přihlásily vůbec poprvé.


19.9.2022

Neformální zasedání ministrů zemědělství EU v Praze

Potravinové zabezpečení a role evropského zemědělství a potravinářství v udržitelné globální produkci potravin byly hlavními tématy neformálního zasedání ministrů zemědělství Evropské unie, které se uskutečnilo 14.-16.9.2022 v Praze. Zasedání předsedal ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) a zúčastnili se také komisař pro zemědělství Janusz Wojciechowski, zástupci nevládních organizací, Evropského parlamentu, akademici a ministři zemědělství Ukrajiny, Gruzie a Moldavska. V rámci exkurzí navštívili kromě Prahy také energeticky soběstačnou Farmu Hole a Farmu Vraňany, kde pěstují jahody a další plodiny speciální stolní termínovanou technologií.


8.9.2022

Dožínky na Letné 2022

Již počtvrté proběhla naučně zábavná akce Dožínky na Letné. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula poděkoval za celoroční práci zemědělců a slavnostně předal dožínkové věnce a ocenění Středočeská Regionální potravina. Návštěvníky čekal bohatý doprovodný a kulturní program zahrnující farmářský trh, prezentaci resortu, resortních organizací a zemědělských svazů, ukázku zemědělské techniky a hospodářských zvířat, přehlídku folklorních souborů a cimbálové muziky a pestrý program pro děti.


6.9.2022

Dožínky ASZ Bělecký Mlýn 6. 9. 2022

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula navštívil jednu z nejoblíbenějších společenských akcí Asociace soukromého zemědělství ČR - Selské dožínky, které jsou pro členy této stavovské organizace pořádány každoročně na oslavu úspěšného zakončení žní. Letos přivítala první zářijové úterý více než čtyři stovky sedláků bohatou úrodou pověstná Haná v Běleckém mlýně nedaleko Prostějova.


25.8.2022

V Českých Budějovicích začal 48. ročník mezinárodní výstavy Země živitelka

Přes 600 vystavovatelů se účastní mezinárodního agrosalonu Země živitelka, který se letos koná s podtitulem Budoucnost české krajiny. Jeho 48. ročník na Výstavišti v Českých Budějovicích spolu s vedoucími představiteli České republiky zahájil ve čtvrtek 25. 8. ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Agrosalon označil za jednu z nejdůležitějších akcí, kde se může veřejnost seznámit s výbornou prací českých a moravských zemědělců a potravinářů. Země živitelka, která je největší výstavou zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory nejen v Česku, ale i na Slovensku, potrvá do 30. srpna.


28.6.2022

Otevření výukového centra zpracování zemědělských produktů na ČZU

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula se ujal úvodního slova a slavnostního přestřihnutí pásky spolu s rektorem České zemědělské univerzity Petrem Skleničkou, děkanem FAPPZ Josefem Soukupem, ředitelem VCZZP Davidem Farským, prezidentkou Potravinářské komory Danou Večeřovou a zástupcem firmy PKS Jaroslavem Kladivou. Výukové centrum tvoří celkem šest potravinářských provozů, které se zaměřují na zpracování masa, mléčných výrobků, pekárenskou a cukrářskou výrobu, zpracování ovoce a zeleniny, výrobu piva a lisování olejů.


1.6.2022

Ministr zemědělství oslavil "Den dětí" spolu s dětmi z MŠ Klásek

Každoročně se 1. června slaví Den dětí. Letos mohly tento den oslavit děti z MŠ Klásek, která je zřízena při Ministerstvu zemědělství již od roku 2015, přímo s panem ministrem Zdeňkem Nekulou v jeho pracovně. Děti panu ministrovi přinesly obrázky. Za odměnu byly obdarovány malou sladkostí.

zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední