přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Rodinná farma AZV - Poznej svého farmáře

Datum: 1.8.2015  10:00 – 15:00
Kategorie: Den otevřených dveří, exkurze

První srpnový den bude v projektu Poznej svého farmáře patřit rodinné farmě AZV. Naleznete jí v malebné jihomoravské vesničce na adrese Višňové 298 na Znojemsku.

Rodinná firma Marty a Václava Adámkových se zabývá pěstováním brambor a zeleniny ve Višňovém
v okrese Znojmo. Farma je členem Svazu ekologických zemědělců a její výrobky mohou být označeny ochrannou známkou PRO-BIO a známkou EKOLOGICKÉ ZEMĚDĚLSTVÍ-BIO.

Firma obdržela po dvouletém přechodném období certifikát č. A 03399 od certifikačního orgánu BIOKONT CZ. Při ochraně porostů úzce spolupracuje s firmou BIOCONT LABORATORY.

Na ploše necelé 3 hektary Adámkovi pěstují brambory konzumní odrůdy (Soliste, Impala, Marabel, Anuscha, Rosara a Belana) varný typ A, A-B, B.

Již druhým rokem se zabývají také pěstováním technického konopí odrůdy FEDORA 17 pro léčebné účely. Ze semene konopí lisují za studena vynikající konopný olej. Ze stonků konopí se získává vlákno pro papírenský průmysl a odpad (pazdeří) se používá k výrobě přírodní tepelné izolace. Letos se plocha osetá technickým konopím rozšíří na cca 0,60 hektaru.

Zeleninu pak zabírá plochu 3 hektary. Jsou to rajčata, papriky, okurky nakladačky, cibule, česnek, celer, zahradní hrášek, cukety, tykev HOKKAIDO, tykev olejná ESO, fazole, cizrna a salátová řepa.

Firma úspěšně spolupracuje s významnou osivářskou společností SEMO a.s. Smržice. V tomto roku pro ně množí sadbový česnek odrůdy Štěpán a Karel IV. Z osiv zeleniny množí tykev HOKKAIDO, ORANGE, papriku kozí roh SEMAROH, cuketu STARTGREEN F1, salát hlávkový MERKURION, hrách zahradní OSKAR a tykev olejnou ESO.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem