přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Kozí farma Vysoká - Poznej svého farmáře

Datum: 29.8.2015  10:00 – 15:00
Kategorie: Ochutnávka, degustace

Zástupcem Libereckého kraje v projektu Poznej svého farmáře je Kozí farma Vysoká, která sídlí ve stejnojmenné obci (Vysoká 6) u Chrastavy. Své brány všem návštěvníkům otevře 29. srpna.

Kozí farma Vysoká – U Křížku se nachází v malebné krajině Libereckého kraje. Zaměřuje  se na chov koz bílých, hnědých a kříženek. Kozy se pasou na krásných a rozsáhlých pastvinách o rozloze 5,5 ha a na dalších 5 ha pro ně suší Brindzákovi seno.

Majitelé se navíc v roce 2010 pustili do stavby nové výrobny sýra a moderní dojírny. O rok později už začali vyrábět lahůdky z kozího mléka, a od té doby se prakticky nezastavili.

Před dvěma lety si také pořídili psa, který kozy na pastvě usměrňuje, aby nezlobily a v klidu se pásly. Dnes mohou nabídnout a zaručit stoprocentní kvalitu mléka, ze kterého své produkty vyrábí. Za nejdůležitější považují to, že zvířata žijí v čistotě na volné pastvě a jsou s láskou opečovávána.

V sortimentu kozího obchůdku nabízí pasterované kozí mléko, lahodný tvaroh, jogurt z kozího mléka a nejrůznější kozí sýry (čerstvé, s bylinkami, kořením i nakládané).

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem