přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ekofarma MP - Poznej svého farmáře

Datum: 22.8.2015  10:00 – 15:00
Kategorie: Den otevřených dveří, exkurze

Ekofarma MP je rodinná farma hospodařící v podhůří Orlických hor. V malebné vesničce, na adrese Rampuše 5, se 22. srpna bude konat 10. zastávka projektu Poznej svého farmáře v letošním roce.

Na Ekofarmě  MP se rodina Sokolova zabývá zpracováním a výrobou produktů z kravského pasterovaného mléka, a dále vepřového a hovězího masa.

Všechny výrobky na farmě se vyrábí ručně, tedy tak, jak bylo zvykem za dob našich babiček. Cílem je produkovat poctivé, kvalitní, farmářské potraviny bez přidaných konzervantů, bez dusitanových solí
a bez látek zvýrazňujících chuť. Zkrátka produkuje výrobky, které přináší zákazníkovi nejen gastronomický zážitek, ale také vyváženou výživovou hodnotu.

Manželé Monika a Petr Sokolovi získali se svými výrobky i několik certifikací, jako například Originální produkt ORLICKÉ HORY, kterou se může pyšnit paštika, klobásy a také sýry.

S tvarohovým dezertem v roce 2013 rodina získala ocenění Potravina Královehradeckého kraje. O rok později ocenění Potravina Královehradeckého kraje obhájili a rozšířili u výrobku Tvarohový dezert – čokoláda.

Součástí farmy je penzion a restaurace, kde si můžete pochutnat na farmářských výrobcích. Penzion je ideálním místem pro pobytové víkendy, ale i pro celoroční rekreační nejen rodinné pobyty.

Orlické hory jsou skvělým cílem pro turistické aktivity, a to jak letní, tak zimní. Nejen pro školy a školky rodina pořádá prohlídky farmy, při níž se děti mohou na farmě seznámit se životem domácích zvířat,
s péčí o ně, mohou si na zvířata sáhnout, dozvědět se něco o potřebách zvířat, seznámit se s jejich příběhy a poučit se z nich.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem