přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
3.2.2023

Vietnam představuje další vakcínu proti africkému moru prasat

V polovině roku 2022 se VSR prohlásila za první zemi světa, která vyrobila komerční vakcínu proti africkému moru prasat (ASF). Název vakcíny byl NAVET-ASFVAC od společnosti NAVETCO.


3.2.2023

Revize státní podpory a dotací v Kazachstánu

V Kazachstánu byl revidován systém státní podpory v agroprůmyslovém komplexu. Vláda zpracovala, respektive přepracovala nové postupy v dotačnímu systému, nicméně hlavní pilíře stávajících pravidel zachová.


3.2.2023

Nově prodejní automaty s velrybím masem v Japonsku

Japonská velrybářská společnost Kyodo Senpaku minulý týden v Jokohamě představila prodejní automaty nabízející velrybí sašimi, velrybí steaky a velrybí slaninu.


3.2.2023

Libanon – přichází čas tzv. dolarizace?

Ministr hospodářství a obchodu přichází s návrhem na opatření, které by umožňovalo supermarketům a dalším maloobchodníkům ocenit dovážené produkty v USD a za dolary je také v maloobchodě nabízet.


3.2.2023

Import do Spojených arabských emirátů ohrožuje nový požadavek vlády

Teprve před několika týdny ohlásilo Ministerstvo zahraničních věcí SAE novou směrnici, která vyžaduje atestaci a oficiální potvrzení importních dokumentů místním úřadem. Aby toho nebylo málo, na uvedení v platnost dala vláda pouze dva měsíce.


3.2.2023

FDA vyjadřuje obavy ohledně obsahu CBD v potravinách a doplňcích stravy

Stejně jako v Evropě, i v USA se za poslední roky rozšířilo používání kanabidiolu (CBD) v potravinách a nápojích nebo jako doplňku stravy. A stejně jako v Evropě, ani v USA ještě není zajištěn rámec pro využití, kontrolu a označování těchto produktů.


3.2.2023

Krize mění způsoby produkce konzumních vajec v Srbsku

Rostoucí ceny vstupů zemědělské produkce se nevyhnuly ani producentům vajec, která v Srbsku meziročně zdražila o více než 43 %.


3.2.2023

Čínští vědci naklonovali „super krávy“

Čínská státní média zveřejnila zprávu, že se čínským vědcům ze Severozápadní univerzity pro výzkum a technologie v zemědělství a lesnictví podařilo naklonovat tři „super krávy“.


2.2.2023

Zápis ze 140. jednání Antibyrokratické komise MZe

konané dne 25. ledna 2023


2.2.2023

Ministerstvo zemědělství: Boj s půdní erozí neohrozí pěstování kukuřice a brambor v ČR, a to ani na Vysočině. Chystají se nové postupy hospodaření

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství (MZe) chystá přesnější roztřídění erozně ohrožené půdy v ČR. Ve spolupráci s Výzkumným ústavem meliorací a ochrany půdy připravuje a následně zveřejní nové postupy a pravidla hospodaření na polích ohrožených vodní erozí. Podle nich pak budou zemědělci postupovat, aby ochránili pole a zároveň zachovali zemědělskou produkci.

zobrazit po