přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
2.11.2022

Národní zemědělské dotace půjdou i v příštím roce na lepší podmínky hospodářských zvířat, polní plodiny, rybníkářství a včelařství

Tisková zpráva – Dotační programy v zemědělství nabídnou v roce 2023 žadatelům celkem 2,7 miliardy korun. Podporu si rozdělí živočišná i rostlinná výroba, část podpor je určená i na vzdělávání, kapkové závlahy, potravinové banky, potravinářství, nevládní organizace nebo pro obce, které mají v náhradní péči zvířata. Dotační programy pro zemědělství na rok 2023 dnes projednala vláda.


1.11.2022

Nová vyhláška zpřesňuje pravidla pro ukládání uhynulých zvířat na zvířecích hřbitovech i na vlastním pozemku

Tisková zpráva – Nová vyhláška Ministerstva zemědělství upřesní veterinární a hygienické požadavky na ukládání uhynulých těl koňovitých (např. koní a oslů) a zvířat v zájmovém chovu, včetně požadavků na zvířecí hřbitovy. Nově už například chovatelé nebudou muset místo zahrabání koňovitých na vlastním pozemku označovat, ale budou povinni vést k nim dokumentaci. Hřbitovy pro zvířata musí být oplocené. Návrh vyhlášky bude v nejbližších dnech rozeslán do meziresortního připomínkového řízení, účinnost se předpokládá od 1. července 2023.


1.11.2022

Lesy ČR a Budějovický Budvar přispějí do státního rozpočtu částkou 4,36 miliardy korun

Tisková zpráva – Lesy ČR a Budějovický Budvar, které jsou zřizované nebo založené Ministerstvem zemědělství, převedou do státního rozpočtu 4,36 miliardy korun. Lesy ČR odvedou 3,81 miliardy korun, Budějovický Budvar 550 milionů korun.


27.10.2022

Publikace OECD - „Hodnota půdy“ a „Vazby venkova s městy v Polsku“

V červnu 2022 vydalo OECD dokument věnující se politikám v oceňování půdy, v stejném měsíci byla vydána publikace zabývající se vztahy mezi venkovem a městy v Polsku.


27.10.2022

Pokles dovozu hovězího masa do Velké Británie

Dovoz čerstvého a mraženého hovězího masa do Velké Británie zaznamenal od srpna 2021 pokles o 16 %, tj. o 3,5 tis. tun, protože spotřebitelé v souvislosti s rostoucími životními náklady utrácejí za potraviny méně.


27.10.2022

Čistý zisk pivovaru SABECO se ve Vietnamu ztrojnásobil

Společnost SABECO uvedla, že se její ukazatele tržeb i zisku v letošním roce výrazně zlepšily. Největší pivovar ve Vietnamu dosáhl ve třetím čtvrtletí roku 2022 čistý zisk 1,4 mld. Kč, což je meziročně téměř trojnásobný nárůst.


27.10.2022

Asociace zemědělců Kazachstánu znovu požádala vládu o další finance na nákup zemědělské techniky

Asociace zemědělců Kazachstánu požádala předsedu vlády o přidělení dalších finančních prostředků na zvýhodněný leasing pro nákup zemědělské techniky.


27.10.2022

Emiráty si chválí zavedení spotřební daně na nezdravé potraviny

Spojené arabské emiráty slaví pětileté výročí zavedení spotřební daně na nezdravé produkty. Hlavním cílem zavedení byla ochrana obyvatel této země, která se řadí do nejvyšších pater v problematice obezity a kardiovaskulárních onemocnění. Neméně důležitý je také obrovský výnos z těchto produktů do státní pokladny.


27.10.2022

Libanon aktivně podporuje své exportní aktivity

Po několika letech absence se Libanon v tomto roce opět aktivně účastnil mezinárodní potravinářské výstavy SIAL konané ve dnech 15. – 19. října 2022 v Paříži.


27.10.2022

Srbská společnost NELT expanduje do Afriky

Srbský portál „e-Kapija“ uvedl, že srbská logistická a výrobní společnost „NELT“ se chystá koncem října tohoto roku otevřít v Angole svůj závod na výrobu cukrovinek.

zobrazit po