přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
24.2.2023

Národní expozice Libanonu na nejvýznamnějším potravinářském veletrhu na Blízkém a středním východu – Gulfood 2023

Veletrh Gulfood, pořádaný každoročně v Dubaji, SAE, po dlouhou dobu přitahuje obchodníky a odborníky na potraviny a nápoje z celého světa, což výrazně přispívá k rozvoji obchodu v oblasti zemědělství.


24.2.2023

Srbsko i nadále podporuje budování vinařského průmyslu

Podle prohlášení srbské ministryně zemědělství se v Srbsku v průběhu několika posledních let zvýšil počet registrovaných vinařství o skoro 60 %. V roce 2022 zde bylo registrováno celkem 466 vinařství, která během sezóny 2021/2022 vyprodukovala téměř 30 mil. litrů vína (cca o třetinu více než za předchozí sezónu).


24.2.2023

Čína zveřejnila plán rozvoje zemědělství v roce 2023

Dne 13. února 2023 zveřejnil Ústřední výbor Komunistické strany Číny společně se Státní radou ČLR tzv. „Dokument č. 1“, který každoročně shrnuje priority pro oblast zemědělství a rozvoje rurálních oblastí v nadcházejícím roce.


24.2.2023

Zemědělští vědci a vědkyně se mohou začít hlásit do soutěží o Ceny ministra zemědělství

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství (MZe) 27. února začne přijímat přihlášky do soutěží o Ceny ministra zemědělství pro nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a experimentálního vývoje a Ceny ministra zemědělství pro mladé vědkyně a vědce. Soutěžit mohou s výzkumy týkajícími se zemědělství, potravinářství, lesnictví a vodního hospodářství. Výsledky vyhlásí ministr zemědělství během konání agrosalonu Země živitelka.


23.2.2023

Ministerstvo zemědělství: zemědělci budou mít možnost prokázat několika způsoby, že skutečně podnikají v oboru

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství (MZe) reaguje na aktuální diskuze k podmínce aktivního zemědělce, kterou je nutné splnit, aby měl žadatel nárok na dotace. MZe doplňuje další možnosti, jak může zemědělec prokázat, že aspoň 30 % jeho příjmů pochází ze zemědělství. Tím zemědělec projde tzv. příjmovým testem.


22.2.2023

Naši včelaři mají na příští léta zajištěnu podporu 110 milionů korun ročně, polovinu z českého a polovinu z unijního rozpočtu

Tisková zpráva – Podle nového nařízení vlády o opatřeních v odvětví včelařství, které připravilo Ministerstvo zemědělství, budou moci do roku 2027 včelaři ročně žádat o celkovou podporu 110 milionů korun. Padesát procent půjde z rozpočtu EU, druhých padesát z rozpočtu ČR. Materiál dnes projednala vláda.


22.2.2023

MZe pomáhá Ukrajině: potravinová pomoc, koridory solidarity a ubytování pro uprchlíky

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství za rok od počátku konfliktu poskytlo Ukrajině trvanlivé potraviny v hodnotě téměř 10 milionů korun. Loni, během svého předsednictví, Česká republika také podpořila fungování takzvaných koridorů solidarity. Na ubytování uprchlíků rezort vynaložil 4,4 milionu korun.


20.2.2023

Ministerstvo zemědělství zve české firmy k účasti na veletrhu IAF Novi Sad 2023

Ministerstvo zemědělství a Zastupitelský úřad ČR v Bělehradě zvou české firmy k účasti ve společné expozici na mezinárodním zemědělském veletrhu INTERNATIONAL AGRICULTURAL FAIR, který se uskuteční ve dnech 20. – 26. května 2023 v Novém Sadu, Srbsko.


17.2.2023

Informace FAO – 10. únor Mezinárodním dnem luštěnin

Světový den luštěnin se pravidelně slaví 10. února a při té příležitosti Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) zdůraznila význam luštěnin jako jsou fazole, čočka, hrách a cizrna ve zvyšování odolnosti zemědělských systémů a zlepšení výživy díky jejich nízké spotřebě vody, odolnosti vůči suchu a klimatické změně a díky jejich dobré výživové hodnotě.


17.2.2023

Nedostatek rajčat v britských supermarketech

Britské supermarkety se potýkají s nedostatkem rajčat, protože pěstitelé mají kvůli rostoucím cenám energií problémy s vytápěním skleníků. Produkce rajčat je závislá na vytápění skleníků na 20 stupňů Celsia.

zobrazit po