přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
15.7.2022

Senzor monitorující přepravu vína v Japonsku

Japonská společnost vyvinula elektronický senzor monitorující teplotu a vlhkost během přepravy vína. Senzor tenký jako papír, který je vybaven displejem a napájen lithium-iontovou baterií vyvinula společnost NGK Instulators.


15.7.2022

Čerstvá zásilka pšenice pro Libanon

Libanon očekává tento týden od Ukrajiny a Ruska celkem 35 000 tun pšenice, potvrdilo sdružení libanonských mlýnů agentuře Reuters dne 13. července 2022, což významně zmírní akutní nedostatek pšenice v zemi.


15.7.2022

Červnová inflace v USA nejvyšší od roku 1981

Inflace v červnu dosáhla hodnoty 9,1 % a vyšplhala se tak na nejvyšší úroveň od listopadu 1981.


15.7.2022

Srbsko očekává dobrou úrodu slunečnicového semínka

Portál „e-Kapija“ uvedl, že v Srbsku se v letošním roce očekává dobrá úroda slunečnicového semínka.


15.7.2022

Čína zmírnila kontroly na covid-19 u importovaného zboží

Státní zdravotnická komise Číny zveřejnila oznámení o zmírnění režimu pro kontroly zboží na covid-19.


14.7.2022

Definitivně potvrzeno: vodní dílo Skalička bude suchý boční poldr

Tisková zpráva – Vodní dílo Skalička na Přerovsku bude mít podobu suchého bočního poldru. Z několika možných variant se na tomto řešení nakonec shodlo Ministerstvo zemědělství a Ministerstvo životního prostředí. Materiál dnes schválila vláda.


13.7.2022

Méně byrokracie, lepší přehled o prostředcích na ochranu rostlin i ochrana kvalitního chmele. Poslanci schválili nové zákony Ministerstva zemědělství

Tisková zpráva – Ve třetím, tedy posledním, čtení dnes schválila Poslanecká sněmovna zákony připravené Ministerstvem zemědělství. Jde o zákony o ekologickém zemědělství, veterinární péči, rostlinolékařské péči a o ochraně chmele. Normy ještě projedná Senát a poté je podepíše prezident.


12.7.2022

Ministr zemědělství představil priority českého předsednictví ve výborech Evropského parlamentu

Tisková zpráva – V rámci českého předsednictví se ve dnech 11. a 12. července ministr zemědělství Zdeněk Nekula zúčastnil slyšení v Evropském parlamentu. Ve výborech pro zemědělství a rozvoj venkova, pro rybolov a pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin hovořil o prioritách a úkolech, které do konce tohoto roku budeme v rámci zemědělství řešit.


8.7.2022

Zpráva FAO o trhu se zemědělskými komoditami - SOCO 2022

Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) 28. června 2022 vydala zprávu o trhu se zemědělskými komoditami popisující obchod a obchodní politiky na mnohostranné a regionální úrovni a jejich dopad na udržitelný rozvoj.


8.7.2022

Spor Tesco vs Heinz v UK: ceny rostou, nedostatek produktů a prázdné regály

Heinz dočasně přestal dodávat do Tesca některé ze svých nejoblíbenějších produktů kvůli sporu o zvýšení cen. Veřejnost sympatizuje s Tesco poté, co supermarket veřejně prohlásil, že není připraven "přenést neospravedlnitelné zvýšení cen na zákazníky".

zobrazit po