přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
29.10.2021

Čas sklizně oliv v Libanonu

Od dob Féničanů jsou olivovníky nedílnou součástí života Libanonu. Olivovníky původně rostly ve volné přírodě do doby, než je Féničani začali vyvážet do celého Středomoří a tím začala doba jejich pěstování.


29.10.2021

Japonsko hledá firmy pro zásobování ve vesmíru

Japonská vláda hledá potravinářské firmy a technologické společnosti, s cílem zahájit výzkum a vývoj pro zajištění udržitelného zdroje potravin na Měsíci. Vláda se tak snaží povzbudit soukromý sektor, aby vstoupil do vesmírného byznysu.


29.10.2021

Mezinárodní soutěž v SAE pro boj s potravinovou bezpečností o 24 mil. korun

Emirátská vesmírná agentura (UAE Space Agency) vyhlásila soutěž o 24 milionů korun za projekt, který pomůže s řešením klimatických změn a potravinové bezpečnosti.


29.10.2021

Slovinský masný průmysl chce posílit svou přítomnost na srbském trhu

Společnost „Celjske mesnine“ ze Slovinska, která produkuje maso a masné výrobky, je už nějakou dobu přítomná se svou značkou „Z´dežele“ na srbském trhu. V letošním roce očekává společnost příjmy z prodeje na srbském trhu ve výši 2,5 mil. EUR.


29.10.2021

Ceny zeleniny v Číně překonávají ceny masa

Čínské noviny China Daily zveřejnily zprávu, že v hlavním městě Číny Pekingu došlo v období od 1. do 25. října k výraznému nárůstu průměrné velkoprodejní ceny zeleniny, a to o téměř 40 %.


27.10.2021

Lepší podmínky pro psy a kočky. Ministerstvo zemědělství připravilo novou vyhlášku na ochranu zvířat

Tisková zpráva – Od 1. listopadu 2021 začne platit nová vyhláška o ochraně psů a koček při chovu za účelem rozmnožování. Ministerstvo zemědělství (MZe) tak chce zajistit vyšší ochranu chovaných zvířat. Vyhláška stanovuje konkrétní podmínky v chovech, například velikost výběhů.


26.10.2021

Ministr zemědělství: Navýšení kofinancování Společné zemědělské politiky je nezbytné pro udržení potravinové soběstačnosti

Tisková zpráva – Dohoda na míře kofinancování z národního rozpočtu pro II. pilíř SZP, tedy pro rozvoj venkova, je nejdůležitější pro dokončení Strategického plánu Společné zemědělské politiky (SZP). Ministr Miroslav Toman na včerejším jednání vlády předložil materiál k navýšení kofinancování ze 40 na 65 % pro II. pilíř SZP, bez něhož by nemohly být poskytovány podpory k rozvoji českého zemědělství a potravinářství, jako jsou například investice do zpracování zemědělských produktů, inovace, pozemkové úpravy či diverzifikace.


22.10.2021

Proběhl webinář ke Světovému dni výživy 2021

V úterý 19. 10. 2021 uspořádalo Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se Společností pro výživu webinář ke Světovému dni výživy na téma „Ovoce a zelenina jako součást udržitelných potravinových systémů a zdravé výživy“.


22.10.2021

Světový den výživy 2021

Oslavy Světového dne výživy 2021 proběhly 15. 10. 2021 na celosvětové virtuální akci, na které promluvili ředitelé všech Římských organizací OSN zaměřených na zemědělství a potravinové systémy za účasti mnoha význačných osobností.


22.10.2021

Vietnam ve středu zájmu exportérů vína

Čína uvalila clo na australské víno přes 200 % na období pěti let a Austrálie musí hledat kompenzaci za Čínu, ale také zmírnit dopady pandemie, kterou toto odvětví utrpělo. Přestože Vietnam není bez výzev, ukazuje se jako jedna z nejslibnějších zemí pro vinařský průmysl.

zobrazit po