přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
24.1.2011

První jednání zemědělské Rady za maďarského předsednictví řešilo hlavně otázky zdraví zvířat a kvality potravin

Tisková zpráva – Maďarské předsednictví mezi své zemědělské priority řadí zejména budoucnost SZP, mléčný balíček, politiku kvality, označování potravin a zdraví zvířat či lesnickou politiku. Českou delegaci v Bruselu vedl ministr Ivan Fuksa.


21.1.2011

Ministr Fuksa jednal se spolkovou ministryní Ilse Aignerovou o dioxinové aféře a budoucnosti SZP

Tisková zpráva – Na mezinárodním veletrhu Grüne Woche v Berlíně se k hodinové schůzce sešli český ministr zemědělství a jeho německá kolegyně Ilse Aignerová. Jednání o dioxinové aféře ministryně uzavřela ujištěním, že Německo podnikne odpovídající kroky, aby se v budoucnu nic podobného neopakovalo. Druhým tématem a zároveň úspěchem bylo souhlasné odmítnutí zastropování plateb.


21.1.2011

Češi na Grüne Woche: pivo, regionální potraviny a restaurace s českými specialitami

Tisková zpráva – Ministr Ivan Fuksa se zúčastnil zahájení veletrhu Grüne Woche v Berlíně. Mezinárodní akce má velmi dlouhou tradici, letos se již koná 76. ročník. Je to jedna z nejvýznamnějších potravinářských a zemědělských výstav na světě, na které se v Berlíně opět sešel velký počet vystavovatelů i návštěvníků, ale i příležitost k jednáním s resortními kolegy ministry a odborníky. Česká republika zde má tradičně svou národní expozici.


19.1.2011

Vinohradníci a vinaři už nebudou muset běhat po úřadech. Veškerou korespondenci s nimi vyřídí elektronicky

Tisková zpráva – Vláda schválila návrh zákona o vinohradnictví a vinařství, který sníží administrativní zátěž vinařů, a tím posílí jejich konkurenceschopnost. Dalším přínosem novely je ochrana spotřebitelů před nepoctivými obchodníky zlepšením informovanosti o původu vína.


19.1.2011

Projednávání Dřevěné knihy bude pokračovat na příštím jednání vlády

Tisková zpráva – Projednávání tzv. Dřevěné knihy, tedy koncepce hospodářské politiky s.p. Lesy ČR (LČR), bylo dnes na vládě přerušeno a po dopracování a prověření dílčích parametrů materiálu bude pokračovat pravděpodobně hned příští týden.


19.1.2011

Ministerstvo zemědělství má nový program aplikovaného výzkumu

Tisková zpráva – Nový program zemědělského aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje Komplexní udržitelné systémy v zemědělství 2012–2018 „KUS“ ve středu schválila vláda. Hlavní cíle Programu budou naplňovat jednotlivé projekty v rámci tří podprogramů. V projektech chce ministerstvo podporovat komplexní řešení a spolupráci mezi výzkumnými a uživatelskými subjekty a také co nejrychlejší transfer výsledků uživatelům a do vzdělávacího procesu.19.1.2011

Další průběžné výsledky testů potvrdily nezávadnost potravin na českém trhu

Tisková zpráva – Průběžné výsledky testů potvrzují, že potraviny na českém trhu jsou v pořádku. Dozorové orgány v ČR pokračují v intenzivních kontrolách na základě příkazu ministra zemědělství Ivana Fuksy.


19.1.2011

Lednové povodně byly mírné, na většině území se udržely na úrovni dvouletých průtoků

Tisková zpráva – Lednové povodně dosáhly ve většině případů maximálně úrovně dvou- až pětileté vody. Dvacetiletý průtok zaznamenali pouze v povodí Vltavy na Radbuze a Mži. Hodně pomohla manipulace na vodních dílech.


17.1.2011

Se Saskem spolupracujeme v lesích i při výstavbě protipovodňových opatření

Tisková zpráva – Ministr Ivan Fuksa jednal v Praze s ministrem životního prostředí a zemědělství Svobodného státu Sasko, Frankem Kupferem. Velmi úspěšná je spolupráce České republiky se sousedním Saskem v oblasti vodního a lesního hospodářství. Právě to bylo jedním z témat rozhovoru. Ministři se také informovali o svých postojích k budoucí podobě Společné zemědělské politiky EU a o možnostech vzájemné podpory při prosazování společných zájmů.

zobrazit po