přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
23.3.2009

Vláda odsouhlasila podporu pro přeměnu vinic

Tisková zpráva – Vláda dnes schválila novelu nařízení vlády o stanovení bližších podmínek při provádění opatření společné organizace trhu s vínem. Cílem návrhu je úprava dosavadních podmínek podpor na restrukturalizaci a přeměnu vinic a nově koncipovaná podpora investic, která by měly zvýšit výkonnost vinařských podniků. Novela rovněž přináší zjednodušení systému podpor.


20.3.2009

Sněmovna podpořila navýšení rozpočtu Pozemkového fondu

Tisková zpráva – Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR na dnešním jednání jednomyslně podpořila na základě doporučení zemědělského výboru navýšení výdajů rozpočtu Pozemkového fondu ČR (PF) na rok 2009 o 1,3 miliardy korun.


19.3.2009

Gandalovič: Požadavky Agrární komory jsou nereálné

Tisková zpráva – Zástupci Agrární komory ČR na dnešním zasedání vznesli požadavky, o kterých předem vědí, že nejsou realizovatelné. V reakci na jejich vyjádření pro média to řekl ministr zemědělství Petr Gandalovič.


19.3.2009

Ministr Gandalovič na Světovém dnu vody

Tisková zpráva – Po sedmnácté se letos tradičně scházejí odborníci na vodní hospodářství na setkání v rámci oslav Světového dne vody. Letošní ročník Světového dne vody, na kterém vystoupil ministr zemědělství Petr Gandalovič, má jako své hlavní téma „Voda bez hranic“. Setkání vodohospodářů v rámci oslav Světového dne vody je vždy příležitostí ke shrnutí aktuálního dění v oboru a nastínění dalšího vývoje.


18.3.2009

Nový ředitel kladrubského hřebčína bude jmenován 1. dubna

Tisková zpráva – Novým ředitelem Národního hřebčína v Kladrubech se stane MVDr. Jaroslav Dražan. Ministr zemědělství Petr Gandalovič ho jmenuje do funkce od počátku dubna 2009.


17.3.2009

Začíná 30. ročník národní výstavy Zemědělec

Tisková zpráva – Zítra začíná na výstavišti v Lysé nad Labem jubilejní 30. ročník národní výstavy Zemědělec – Jaro a souběžně 10. ročník výstavy Jaro s koňmi. Obě výstavy potrvají od 18. do 22. března a jsou přístupná široké veřejnosti. Za ministerstvo zemědělství výstavu zítra zahájí náměstek komoditní sekce Stanislav Kozák.


12.3.2009

Gandalovič: Nerovné podmínky mezi novými a starými zeměmi do roku 2013 jsou dané

Tisková zpráva – „Vláda pomáhá zemědělcům překonat obtížné období, ale nerovné podmínky dojednané minulými vládami jsou do roku 2013 dané,“ řekl dnes protestujícím zemědělců ministr zemědělství Petr Gandalovič. Ministr se setkal s protestujícími zemědělci a posléze je i s paní eurokomisařkou Mariann Fischer Boel přijal a vyslechl jejich požadavky.


11.3.2009

Ministr Gandalovič navštívil Jihočeský kraj

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Gandalovič dnes navštívil Jihočeský kraj a v rámci návštěvy shlédl i probíhající práce na protipovodňových opatřeních v Českých Budějovicích. Budovaná protipovodňová opatření mají za cíl ochránit město před stoletou vodou.


10.3.2009

Do českého zemědělství letos půjde více než 36 miliard korun

Tisková zpráva – Protesty zemědělců v souvislosti s údajně nedostačující dotační politikou nejsou na místě v situaci, kdy do českého zemědělství v letošním roce putuje v dotacích více než 36 miliard korun. Jednání o další miliardě euro na podporu zemědělců probíhají na evropské půdě.


9.3.2009

Gandalovič: Na pomoc zemědělcům proti krizi půjde 2,6 miliardy

Tisková zpráva – Vláda dnes odsouhlasila finanční pomoc pro české zemědělce ve výši 2,6 mld. korun. Pomoc je zaměřena na boj s ekonomickou krizí. Podporu poskytuje Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) ve formě finančních prostředků určených pro snížení úrokového zatížení v případě úvěru a zajištění úvěru.

zobrazit po