přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
5.5.2009

Česko jako první země EU ratifikovala vyhlášku o faremním zpracování

Tisková zpráva – Čeští farmáři budou moci jako vůbec první v rámci Evropské unie oficiálně využít vyhlášku upravující faremní zpracování potravin. Jedná se o průlomové opatření, které výrazně zjednoduší výrobu potravin v omezeném, konkrétně stanoveném množství při zachování standardů kvality.


30.4.2009

Gandalovič: používání antiradarů ve vozech Lesů ČR považuji za nevhodné

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Gandalovič se dnes sešel s generálním ředitelem Lesů ČR s.p. Svatoplukem Sýkorou. Projednali nákup vozů Audi a používání antiradarů.


28.4.2009

Gandalovič: Stát nemůže výkupní cenu mléka ovlivnit

Tisková zpráva – Stát neurčuje a nemůže ovlivnit ceny na trhu s mlékem. Řešením současné situace v sektoru jsou pouze systémová opatření. V reakci na zítřejší plánované protestní akce zemědělců to uvedl ministr Petr Gandalovič.


28.4.2009

Ministr Gandalovič zahájil veletrh Víno & Destiláty

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Gandalovič společně s předsedou Senátu Přemyslem Sobotkou dnes v areálu pražského Výstaviště zahájili 12. ročník mezinárodního nápojového veletrhu pro gastronomii Víno & Destiláty.


27.4.2009

Ministr Gandalovič zajistil pro obce peníze na proplacení DPH

Tisková zpráva – Daň z přidané hodnoty u projektů pro páté kolo čerpání evropských podpor v rámci Programu rozvoje venkova uhradí stát. Podle ministra zemědělství Petra Gandaloviče je to výsledek jednání mezi ministry zemědělství a financí.


22.4.2009

Včelaři ocenili rychlou a účinnou pomoc ministra Gandaloviče

Tisková zpráva – Na dnešním jednání ocenili zástupci Českého svazu včelařů rychlou pomoc ministerstva zemědělství při potížích způsobených přemnožením roztoče varroa destructor. V zimním období 2007-2008 způsobil tento roztoč úhyn 120 000 včelstev.


22.4.2009

Místní akční skupiny budou mít na žádosti o dotace více času

Tisková zpráva – Ze 14 na 60 dní prodloužil ministr Gandalovič lhůtu na opravu Žádostí o dotaci ve vztahu k nezpůsobilému DPH. Místní akční skupiny tak budou víc více času na přípravu a projednání příslušné úpravy projektů ve svých zastupitelstvech i směrem k bankám.


22.4.2009

V zájmu větší bezpečnosti potravin ministerstvo zavedlo novou službu pro spotřebitele

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství a jeho Informační centrum bezpečnosti potravin zprovoznilo pro spotřebitele novou službu.


20.4.2009

Kanalizace a čištění odpadních vod projednala na dnešním zasedání vláda

Tisková zpráva – Každoročně je vládě předkládána Aktualizace strategie financování požadavků na čištění městských odpadních vod, která shrnuje postup při naplňování směrnice Rady č. 91/271/EHS, o čištění městských odpadních vod. Tato směrnice stanovuje nutnost zajistit adekvátní kanalizaci a čištění odpadních vod v obcích nad 2000 obyvatel.


20.4.2009

Vláda se seznámila s průběhem přípravy protipovodňových opatřeních

Tisková zpráva – Každé tři roky předkládá ministerstvo zemědělství zprávu o pokroku v protipovodňové ochraně. Současná zpráva zahrnuje roky 2006–2008, popisuje průběh čerpání finančních prostředků a shrnuje průběh přípravy protipovodňových opatření.

zobrazit po