přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
26.7.2011

Vlastníci lesů si loni ekonomicky podstatně polepšili

Tisková zpráva – Hospodaření vlastníků lesů, a to státních, obecních i soukromých, se loni po výrazném propadu hospodářských výsledků v letech 2008 a 2009 podstatně zlepšilo. Největší meziroční zvýšení hospodářských výsledků zaznamenaly státní lesy. Vyplývá to ze „Zprávy o stavu lesa a lesního hospodářství České republiky v roce 2010“.


25.7.2011

Ministr zemědělství Ivan Fuksa navštívil Izrael, spolupráce v agrární oblasti je podle něj perspektivní

Tisková zpráva – Pro spolupráci mezi Českou republikou a Izraelem se otevírá široký prostor především v oblasti špičkových zemědělských a potravinářských technologií, genetických zdrojů, hospodaření s půdou, vodou, lesy a také v oblasti biotechnologií. Ve všech těchto oblastech je na co navazovat, ať už jde o dosavadní spolupráci univerzit, výzkumných institucí, veterinárních služeb i podnikatelů. Vyplývá to z několikadenní pracovní návštěvy ministra zemědělství Ivana Fuksy v Izraeli.


22.7.2011

Zastavení administrace žádostí na realizaci bioplynových stanic v rámci Programu rozvoje venkova

Tisková zpráva – Oznámení žadatelům, kteří předložili ve 13. kole příjmu žádostí projekt v rámci záměru b) výstavba a modernizace bioplynové stanice, opatření III.1.1 Diverzifikace činností nezemědělské povahy (příjem žádostí 14. 6. 2011 – 27. 6. 2011).20.7.2011

Ministři zahájili reformu Společné rybářské politiky, zkrátka nepřijdou ani čeští rybáři

Tisková zpráva – Hlavním tématem prvního zasedání ministrů pod taktovkou polského předsednictví byla klíčová otázka budoucnosti udržitelného rybářství. Balíček reformních návrhů Společné rybářské politiky Evropská komise představila ve středu 13. července. Bruselské jednání se dále věnovalo i otázkám revize politiky propagace zemědělských produktů a situaci na trhu ovoce a zeleniny v návaznosti na výskyt bakterie E.coli v uplynulých měsících.


18.7.2011

Soutěž Regionální potravina už zná letošní vítěze ve všech krajích České republiky

Tisková zpráva – Ve všech krajích už znají letošní vítěze soutěže Regionální potravina. Nově tak může tuto značku po čtyři roky užívat 99 výrobků, které přibyly k loňským 71. Projekt Ministerstva zemědělství po loňském úspěšném prvním ročníku zaznamenal i letos velký zájem producentů, zemědělců i spotřebitelů.


14.7.2011

Budoucí Společná rybářská politika chce podpořit konkurenceschopnost i udržitelné hospodaření

Tisková zpráva – Očekávaný balíček pěti dokumentů legislativních návrhů reformy Společné rybářské politiky (SRP) přijalo kolegium Evropské komise 13. července. Komise tím završila reformní proces, který začal v dubnu 2009, kdy představila Zelenou knihu o SRP. Cílem předkládaných návrhů SRP je zajistit dlouhodobě udržitelné podmínky pro rybolov a akvakulturu. Větší podporu sladkovodní akvakultury, která by odpovídala jejímu významu jako obnovitelného zdroje kvalitních potravin, na evropské úrovni dlouhodobě prosazuje i ministr Ivan Fuksa.


14.7.2011

Kvůli erozi dochází v ČR k degradaci půdy a snižování její ceny, alarmující situace je především na jižní Moravě

Tisková zpráva – Čejkovice - Ministerstvo zemědělství a Výzkumný ustav meliorací a ochrany půdy považuje problém eroze za velmi vážný. Také proto ochrana půdy a krajiny představuje jednu z priorit ministra Fuksy. Nejvážnější problémy s erozí se objevují na jižní Moravě. Cena i bonita půdy v ČR díky erozním problémům v poslední době neustále klesá. Podle posledních analýz by mohla při nejhorším možném scénáři eroze poničit až 21 milionů tun půdy za rok, což je možné finančně vyjádřit jako škodu za 4,3 miliardy korun. Jižní Morava se na propadu cen zemědělské půdy podílí více než 55%.


11.7.2011

Spolupráce Ministerstva zemědělství a Transparency International pokračuje dalšími kroky

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa vítá iniciativy Transparency International k soutěžím o zakázky Lesů ČR a přijímá řadu jejích podnětů. Těmito opatřeními naplňuje svou prioritu zajistit efektivní a transparentní hospodaření podniku a maximalizovat výnosy pro stát.


Datum konání: 11.7.2011  13:30

Pozvánka na společný tiskový brífink ministra zemědělství s Davidem Ondráčkou, ředitelem TIC, a…

Vážení zástupci médií, zveme vás v pondělí 11. července v 13:30 hodin na společný tiskový brífink ministra zemědělství ČR Ivana Fuksy s…

zobrazit po