přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
28.2.2013

Inspektoři provedli kvůli nebezpečnému metylalkoholu 38 346 kontrol

Tisková zpráva – Zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) udělali do 24. února 38 346 kontrol v prodejnách, u výrobců i v místech, kde se čepují rozlévané lihoviny.


26.2.2013

Petr Bendl: Nastavení stejných podmínek systému plateb v rámci Společné zemědělské politiky pro staré i nové členské státy je pro Česko klíčové

Tisková zpráva – Nastavení pravidel pro přímé platby zemědělcům v rámci nové Společné zemědělské politiky (SZP) po roce 2013 a otázkám transparentnosti a zveřejňování údajů o příjemcích evropských dotací je věnováno včerejší a dnešní jednání Rady pro zemědělství a rybářství v Bruselu. Zástupci evropského zemědělství debatují rovněž o rybolovných otázkách a o klamavém označování produktů s hovězím masem.


26.2.2013

Ministerstvo zemědělství rozdělí dotace na projekty posilující konkurenceschopnost rybářského odvětví

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství vyhlašuje 16. kolo příjmu žádostí o dotace v Operačním programu Rybářství (OP Rybářství). Dotace jsou určené na podporu projektů, které přispějí k posílení konkurenceschopnosti rybářského odvětví. Celkem žadatelé dostanou 60 milionů korun.


25.2.2013

Tiskové prohlášení Ministerstva zemědělství k možnostem využití potravin s koňským masem pro humanitární účely

Tisková zpráva – „Potraviny s nedeklarovaným obsahem koňského masa jsou výrobky, které v této podobě vůbec na trhu neměly být. Pro humanitární potřeby považuji za důležitou znalost jasného původu potraviny, kde je i jistota její kvality. Použít potraviny bez znalosti jasného původu by byl precedent, který by do budoucna mohl přinést velké problémy v posuzování, jaký ještě produkt pro tento účel využít či nikoli. Do budoucna bych se nebránil tomu hledat systém, který by uměl reagovat na problémy potřebných, ale takto ukvapeně se dle mého přesvědčení problém řešit nedá," uvedl ministr zemědělství Petr Bendl v reakci na dotazy k možnosti využití potravin s koňským masem pro humanitární účely.


20.2.2013

Zvláštní dotace pro farmáře budou rozšířené na zpracování vlastní mléčné produkce

Tisková zpráva – Vláda dnes schválila návrh Ministerstva zemědělství, podle kterého bude mít nárok na zvláštní podporu podle článku 68 víc zemědělců. Nově totiž dotace budou moci čerpat i farmáři, kteří sami zpracovávají svoji produkci na mléčné výrobky.


18.2.2013

Ministr zemědělství Petr Bendl navštívil Středočeský kraj

Tisková zpráva – Návštěva cukrovaru v Dobrovici, který patří mezi největší závody ve střední a východní Evropě, prohlídka chovu nosnic v Hradišťku a chovu prasat v Kostomlatech nad Labem byly na programu pracovní cesty ministra zemědělství Petra Bendla na Mladoboleslavsko, Kolínsko a Nymbursko. Ministr se také sešel se starosty a zúčastnil se tiskové konference v Lysé nad Labem.


Datum konání: 18.2.2013  14:00

Pozvánka na tiskový brífink v Lysé nad Labem

Vážení zástupci médií,ministr zemědělství Petr Bendl vás v pondělí 18. února 2013 ve 14 hodin zve na tiskový brífink v Lysé nad Labem po skončení pracovní cesty po středních Čechách…


13.2.2013

Ministerstvo zemědělství se účastní největší mezinárodní výstavy v oblasti biopotravin a bioproduktů BioFach 2013

Tisková zpráva – Již pošesté se Ministerstvo zemědělství účastní největší mezinárodní výstavy v oblasti biopotravin a bioproduktů BioFach 2013, která dnes začala v Norimberku. Pro návštěvníky je připravena společná expozice MZe a českých firem. Veletrh představuje také přírodní kosmetiku, textilie, bytové doplňky, zemědělské potřeby a další produkty ekologického zemědělství.


11.2.2013

Novou ředitelkou Národního zemědělského muzea bude Eva Balaštíková

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl rozhodl, že generální ředitelkou Národního zemědělského muzea bude Eva Balaštíková (1961).


11.2.2013

Ministr Bendl a obchodníci se shodují na větší podpoře domácích potravin

Tisková zpráva – Ministr Petr Bendl se dnes u kulatého stolu sešel s členy Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR). Hlavními tématy jednání byla kvalita a bezpečnost potravin, kontroly prodejen a provozoven, polské potraviny, metanolová kauza, připravovaná novela zákona o potravinách a činnost pracovních skupin věnovaná dozoru nad trhem s potravinami a podpoře českých potravin.

zobrazit po