přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
24.4.2012

Ministerstvo zemědělství se zúčastní mezinárodního veletrhu Víno & Delikatesy

Tisková zpráva – Tři stovky vystavovatelů se zúčastní 15. ročníku mezinárodního veletrhu Víno & Delikatesy, který zítra začíná v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Bubenči. Jde o největší expozici vín, destilátů a ostatních nápojů včetně pochutin v nových zemích Evropské unie.


23.4.2012

Ministr zemědělství: Farmářské slavnosti podporují spolu s Ministerstvem kvalitní české potraviny a jejich cestu k zákazníkům

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství i letos podpořilo seriál Farmářských slavností, jejichž hlavním cílem je prezentace prodeje ze dvora. V plánu je celkem 6 akcí na farmách, které vybrala Asociace soukromého zemědělství ČR.


23.4.2012

Lhůta pro příjem žádostí o přímé platby a další dotace skončí 15. května

Tisková zpráva – Již od 16. dubna přijímá Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF) jednotné žádosti o dotace na přímé platby a plošná opatření v rámci Programu rozvoje venkova (PRV). Kromě klasického papírového podání mohou zemědělci žádost podat také elektronicky. Z pohledu žadatelů je letos nově připraveno elektronické podání přes Portál farmáře, které je jednodušší a uživatelsky komfortnější než elektronické podání pomocí datové schránky nebo prostřednictvím elektronické podatelny SZIF, které bylo užívané již v minulých letech.


18.4.2012

Začínající zemědělci mohou požádat o podporu už v červnu

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství se rozhodlo přesunout příjem 16. kola žádostí o dotaci na zahájení činnosti mladých zemědělců z podzimu už na léto letošního roku. Vyhovělo tak doporučením nevládních organizací, které zastupují zájmy začínajících farmářů. Příjem žádostí se uskuteční v červnu 2012.


17.4.2012

Ministerstvo zemědělství diskutuje transformace další organizace

Tisková zpráva – Usnadnit život zemědělcům příliš zatěžovaným přebujelou byrokracií a zároveň uspořit peníze je cílem transformace organizací podřízených Ministerstvu zemědělství. Jednou z institucí, u nichž Ministerstvo redukci či změnu zvažuje, je i Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF).


17.4.2012

Ministr zemědělství: Podporujeme co nejjednodušší nastavení systému přímých plateb

Tisková zpráva – Vyjednávání o budoucí podobě Společné zemědělské politiky (SZP) Evropské unie po roce 2013 vzešlé z činnosti Gremia pro koncepční otázky a reformu Společné zemědělské a rybářské politiky bylo tématem dnešního kulatého stolu na Ministerstvu zemědělství. Klíčovým bodem byla aktualizace pozice České republiky s ohledem na průběh vyjednávání o přechodu na platební nároky, ozelenění, zastropování plateb a aktivního zemědělce.


13.4.2012

Ministr Bendl obměnil dozorčí radu Budějovického Budvaru

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl dnes rozhodl o snížení počtu členů a změně složení dozorčí rady národního podniku Budějovický Budvar. Schválil také úpravy v jeho základním dokumentu, kterým je statut podniku. Změny statutu se následně promítnou i do jednacího řádu dozorčí rady a v nejbližší době budou zveřejněny ve sbírce listin obchodního rejstříku.


12.4.2012

Polská strana přislíbila předat ČR seznam problémových polských producentů

Tisková zpráva – Pracovní tým Ministerstva zemědělství pod vedením náměstka ministra Martina Hlaváčka dnes ve Varšavě získal příslib dodání seznamu firem, které polská strana považuje za problematické z hlediska možného využití průmyslové soli a další dokumentaci o nezávadnosti soli obsažené v polských produktech. Zaslání seznamu je podmíněno souhlasem polského ministra zdravotnictví a také polského ministra zemědělství.


6.4.2012

Český rybářský svaz dovezl a v současné chvíli vysazuje přes milion mladých úhořů

Tisková zpráva – Česká republika prostřednictvím dotací z Operačního programu Rybářství posiluje populaci úhořů v řekách. Proto i letos rybáři dostali z více než tisíc kilometrů vzdálených lovišť ve Francii zásilku monté, tedy mladých úhořů.


6.4.2012

Ministerstvo zemědělství připravilo vyhlášku týkající se porážky krokodýlů

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství připravilo vyhlášku o veterinárních požadavcích na porážení krokodýlů a další zpracování masa a živočišných produktů z nich pocházejících. Dokument odeslalo do Bruselu, kde ho musí odsouhlasit Evropská komise.

zobrazit po