přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
18.5.2012

Známe vítěze soutěže Regionální potravina Olomouckého kraje 2012

Tisková zpráva – V pátek 18. května vybrala komise sedm nejlepších výrobků z Olomouckého kraje, které navrhla ocenit značkou Regionální potravina. Cílem této soutěže je podpořit malé a střední potravinářské provozy a nejlepším potravinářským výrobkům udělit značku Regionální potravina Olomouckého kraje.


18.5.2012

Ministr zemědělství navštívil na Kolínsku a Mladoboleslavsku podniky živočišné výroby

Tisková zpráva – Chov prasat, zpracovatelský průmysl a welfare prasnic byly na programu pracovní cesty ministra zemědělství Petra Bendla na Kolínsko a Mladoboleslavsko. Ministr se také setkal s představiteli Svazu chovatelů prasat a se starosty. S nimi hovořil o možnostech čerpání dotací z Programu rozvoje venkova.


16.5.2012

Stanovisko ministra zemědělství Petra Bendla k odložení projednávání návrhu zákona o Státním pozemkovém úřadu

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl vítá přerušení projednávání návrhu zákona o Státním pozemkovém úřadu (SPÚ), k němuž došlo na dnešním jednání vlády.


16.5.2012

Den fascinace rostlinami pozve veřejnost do světa rostlin

Tisková zpráva – Přiblížit lidem zajímavý svět rostlin a práci vědců, kteří jej zkoumají, je cílem prvního mezinárodního Dne fascinace rostlinami, který se uskuteční 18. května. Zároveň chce poukázat na důležitost rostlinné biologie pro zemědělství, lesnictví a pro udržitelnou produkci potravin. Den pořádá Evropská organizace pro rostlinnou biologii (EPSO), v České republice nad ním převzal záštitu ministr zemědělství Petr Bendl.


15.5.2012

Ministr zemědělství Bendl: Ozeleňování musí být realistické

Tisková zpráva – Česká republika na zasedání Rady ministrů pro zemědělství a rybářství Evropské unie (EU), které se konalo včera a dnes v Bruselu, v rámci jednání o reformě Společné zemědělské politiky (SZP) prosazuje realistický přístup k ozeleňování. Při debatě o budoucnosti Společné rybářské politiky ČR navrhla, aby součástí pravidel pro rozdělování finančních prostředků z Evropského námořního a rybářského fondu bylo i kritérium rozlohy obhospodařované sladkovodní plochy.


11.5.2012

Ministr Petr Bendl na konferenci v Salzburgu: Evropa by měla investovat do akvakultury

Tisková zpráva – Český ministr zemědělství Petr Bendl se v Salzburgu účastní ve dnech 10. až 11. května spolu se svými evropskými kolegy konference Společná rybářská politika: Budoucnost akvakultury? Účastníci se zabývají evropským rybářstvím.


4.5.2012

Začíná třetí ročník soutěže Regionální potravina

Tisková zpráva – Komise v jednotlivých krajích České republiky začaly vybírat potraviny, kterým udělí certifikát kvality Regionální potravina. Zájem výrobců o toto ocenění stoupá, stejně jako zájem zákazníků o zboží s logem Regionální potravina. Administrací projektu je od roku 2012 nově pověřen Státní zemědělský a intervenční fond.


27.4.2012

Farmářské slavnosti začínají. První se konají zítra na jihu Čech

Tisková zpráva – Přiblížit lidem život a práci sedláků je cílem Farmářských slavností, které zítra vstoupí do druhého ročníku. Farma Stanislava Bůžka v Chlumečku u Křemže v jižních Čechách bude první z šesti farem, kam se letos mohou lidé vypravit, a které pro ně vybrala Asociace soukromého zemědělství ČR. Seriál Farmářských slavností, jejichž hlavním cílem je prezentace prodeje ze dvora, i letos podpořilo Ministerstvo zemědělství.


27.4.2012

Ministr zemědělství Bendl: Evropská komise by měla dohlédnout na to, aby všichni chovatelé prasat v EU dodrželi novou směrnici

Tisková zpráva – Jednání o Společné zemědělské politice (SZP), konkrétně podpoře malých a mladých farmářů, přímých platbách a zastropování byla témata, ke kterým zástupci České republiky vystoupili na čtvrtečním zasedání Rady ministrů pro zemědělství a rybářství Evropské unie (EU) v Lucemburku. Hovořili také o tom, že Evropská komise (EK) by neměla tolerovat nedodržování směrnice o ustájení prasnic platné od roku 2013. Náměstek ministra zemědělství Martin Hlaváček rovněž požádal, aby se EU intenzivně věnovala vymahatelnosti vzájemného informování členských států o nezávadnosti potravin, která se, např. v případě kauzy s polskou solí projevila jako nedostatečná.


25.4.2012

Ministr zemědělství: Praha bude hostit mezinárodní konferenci AQUA 2012

Tisková zpráva – Kulatý stůl ministra zemědělství na téma Kvalita rybího masa bude jednou z akcí, která se uskuteční v rámci mezinárodní konference AQUA 2012. Od 1. do 5. září se uskuteční v Praze a jejím partnerem za Českou republiku bude Ministerstvo zemědělství a Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Konferenci spoluorganizuje každých šest let Evropská akvakulturní společnost (EAS) a Světová akvakulturní společnost (WAS).

zobrazit po