přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
5.6.2013

Ministr Bendl osobně prověřil situaci v Lovochemii a v ústeckém Střekově

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl dnes osobně prověřil situaci v Lovochemii v Lovosicích. Společně s premiérem Petrem Nečasem zkontrolovali účinnost protipovodňové ochrany v areálu chemičky a navštívili také částečně zatopenou čtvrť Střekov v Ústí nad Labem.


5.6.2013

Zemědělci postižení povodněmi najdou užitečné rady na internetových stránkách Ministerstva zemědělství

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství spustilo nový odkaz na svých webových stránkách eAgri. Pod záložkou Povodně 2013 budou postupně přibývat rady, jak mají povodní poškození hospodáři postupovat, když budou řešit povodňové škody.


5.6.2013

Ministr Bendl jede prověřit situaci v Lovochemii a v ústeckém Střekově

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl a premiér Petr Nečas jedou dnes odpoledne prověřit situaci v areálu Lovochemie v Lovosicích, kde pod tlakem vody z Labe začala prosakovat protipovodňová stěna. Vedení firmy proto zvažovalo řízené zatopení areálu. O situaci v Lovochemii bude ministr informovat na brífinku v 15:30 přímo v areálu chemičky. Ještě před tím bude Petr Bendl a ministerský předseda od 14. hodiny prověřovat situaci v částečně zatopeném ústeckém Střekově.


4.6.2013

Ministr zemědělství nepolevuje v boji o Ústí nad Labem, na Nechranické přehradě nařídil snížení odtoku o 50 kubíků za vteřinu

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl dál bojuje o ochranu Ústí nad Labem a dalších měst a obcí na toku Labe. Na Nechranické přehradě na Ohři nařídil snížení odtoku o 50 metrů krychlových za vteřinu. Během dneška tak ministr nařídil snížení odtoků z nejrůznějších vodních děl o celkem 450 kubíků za vteřinu.


4.6.2013

Protipovodňová ochrana Zálezlic byla navržena jako liniová zemní hráz

Tisková zpráva – Zálezlice v oblasti soutoku Vltavy a Labe jsou položeny poměrně nízko, v nadmořské výšce zhruba 165 m n.m. Z tohoto důvodu a také proto, že prozatím nebyla dokončena protipovodňová ochrana, je obec často ohrožována velkou vodou, ať už z Labe nebo Vltavy. Na stavbu hráze, jejíž míra protipovodňové ochrany odpovídá úrovní povodně ze srpna 2002 a která měla být hotová letos na podzim, dalo Ministerstvo zemědělství 50 milionů korun.


4.6.2013

Důležité upozornění

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství se od středy 5. 6. 2013 vrací k normálnímu pracovnímu režimu.


4.6.2013

Ministr zemědělství Bendl nařídil snížit odtok z Vltavské kaskády celkem o 400 kubíků za vteřinu

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl dnes nařídil snížit odtok z Vltavské kaskády celkem o 400 metrů krychlových za vteřinu. Snížení odtoku pomůže nejohroženějším městům a obcím po toku Labe.


4.6.2013

Do konce června vznikne pracovní skupina českých a polských dozorových orgánů. Cílem je prohloubení spolupráce a zvýšení důvěry spotřebitelů

Tisková zpráva – Spolupráce dozorových orgánů v oblasti kvality, bezpečnosti potravin i zdraví zvířat, a zejména zvýšení důvěry v prodávané výrobky, to byla hlavní témata včerejšího varšavského setkání náměstka ministra zemědělství Jiřího Macha s ministrem zemědělství a rozvoje venkova Polské republiky Stanisławem Kalembou.


4.6.2013

Ministr zemědělství Petr Bendl navštívil zatopené Zálezlice

Tisková zpráva – Zálezlice na Mělnicku dnes navštívil, spolu s premiérem Petrem Nečasem, ministr zemědělství Petr Bendl. V obci se v noci na pondělí protrhla rozestavěná hráz. S představiteli Zálezlic, které byly symbolem ničivých záplav v roce 2002, hovořil o aktuální povodňové situaci.


4.6.2013

Ministr zemědělství Bendl nařídil snížit odtok z Vltavské kaskády, aby ochránil Ústí nad Labem

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl dnes nařídil snížit odtok z Vltavské kaskády o 100 metrů krychlových za vteřinu, aby ochránil před zaplavením Ústí nad Labem.

zobrazit po