přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
25.10.2012

Ministr Petr Bendl jednal s předsedou Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR Františkem Kučerou

Tisková zpráva – O současné situaci v lesním hospodářství jednal v Poslanecké sněmovně ministr zemědělství Petr Bendl a František Kučera, předseda Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR (SVOL).


24.10.2012

Rada pro zemědělství a rybářství jednala o nastavení pravidel pro přímé platby zemědělcům po roce 2013 a o novém Evropském námořním a rybářském fondu

Tisková zpráva – Rada pro zemědělství a rybářství, která se od pondělí konala v Lucemburku, jednala především o reformě systému přímých plateb a o budoucí podobě rybářského fondu. Českou delegaci vedl náměstek ministra zemědělství Martin Hlaváček.


24.10.2012

Inspektoři SZPI udělali kvůli nebezpečnému metylalkoholu 28 457 kontrol

Tisková zpráva – Zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce udělali do 21. října 28 457 kontrol v prodejnách, u výrobců i v místech, kde se čepují rozlévané lihoviny.


23.10.2012

Světový den výživy si odborníci připomenou seminářem o problémech nezdravého stravování a obezity

Tisková zpráva – U příležitosti Světového dne výživy, který si Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) každoročně připomíná 16. října, se pod záštitou náměstka ministra a předsedy Českého výboru pro spolupráci s FAO Martina Hlaváčka, bude konat 24. října 2012 v budově Ministerstva zemědělství seminář o problémech nezdravého stravování. Jako každoroční tradici, již od roku 2004, organizují tyto semináře Odbor zahraničně obchodní spolupráce s Výzkumným ústavem potravinářským Praha a Společností pro výživu.


22.10.2012

Ministerstvo zemědělství se účastní potravinářského veletrhu Salon International d´Alimentation, který začal v Paříži

Tisková zpráva – V Paříži začala jedna z největších světových výstav v oblasti potravinářského průmyslu – Salon International d´Alimentation (SIAL). Veletrh, kterého se tradičně účastní i Ministerstvo zemědělství, je určen nejen odborníkům, ale také široké veřejnosti.


18.10.2012

Soudní dvůr vyhověl žalobě Evropské komise v kauze pomazánkového másla

Tisková zpráva – Soudní dvůr v Lucemburku dnes svým rozsudkem vyhověl žalobě Evropské komise (EK) proti České republice. Soudní dvůr určil, že Česko tím, že umožňuje uvádět na trh výrobek pod obchodním názvem „pomazánkové máslo“, přestože nesplňuje požadavky nařízení (č. 1234/2007) pro používání pojmu „máslo“, neboť obsahuje nižší podíl mléčných tuků, nesplnilo povinnost vyplývající pro něj z práva Evropské unie.


16.10.2012

Ministr Petr Bendl odvolal ředitele Národního zemědělského muzea

Tisková zpráva – Ministr Petr Bendl se rozhodl odvolat Zdeňka Nováka z funkce ředitele Národního zemědělského muzea. Stalo se tak v důsledku nesouladu ohledně rozpočtu organizace v letošním roce i v letech následujících. Řízením Národního zemědělského muzea byla dočasně pověřena Šárka Steinová, o dalším postupu bude rozhodnuto během několika dní. Kateřina Böhmová ředitelka Odboru komunikace MZe


16.10.2012

Zemědělci již mohou žádat o národní doplňkové platby pro rok 2012

Tisková zpráva – Zemědělci mohou od začátku tohoto týdne žádat Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) o národní doplňkové platby (TOP-UP). V rámci jedné žádosti TOP-UP 2012 mohou žádat o platbu na chmel, na přežvýkavce, na chov ovcí (popřípadě na chov koz), o platbu na chov krav bez tržní produkce mléka, na zemědělskou půdu a na brambory pro výrobu škrobu.


16.10.2012

Inspektoři SZPI provedli kvůli nebezpečnému metylalkoholu 27 089 kontrol

Tisková zpráva – Zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce vykonali do 14. října 27 089 kontrol v prodejnách, u výrobců i v místech, kde se čepují rozlévané lihoviny.


9.10.2012

Ministr Petr Bendl: České firmy jsou schopny dodávat do Ruska kvalitní zboží a služby

Tisková zpráva – Nové možnosti spolupráce byly tématem dnešního jednání ministra zemědělství Petra Bendla a gubernátora Samarské oblasti Nikolaje Ivanoviče Merkuškina. S ministrem je na návštěvě v Samaře i delegace českých podnikatelů zastupujících zemědělsko-potravinářské firmy, podniky z oborů dopravy, financování, právních služeb a softwaru a také představitelé zájmových organizací a akademické sféry.

zobrazit po