přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
6.5.2022

Nárůst cen kuřecího masa v UK

Generální ředitel nezávislého maloobchodního řetězce Co-op v UK Steve Murrells uvedl, že ceny kuřecího masa by mohly vystoupat až na úroveň masa hovězího, protože se neustále zvyšují náklady na krmiva. Zároveň uvedl, že kuřecí maso, které bylo dosud velice levné, zdražuje rychleji než jakékoliv jiné maso.


6.5.2022

Vietnam připravuje novou vyhlášku s pobídkami pro investice do zemědělství

Ministerstvo plánování a investic VSR připravuje novou vyhlášku, která umožní atraktivnější podmínky a pobídky pro podniky investující do zemědělství.


6.5.2022

Japonská vláda usiluje o zvýšení vývozu ovoce po moři

Pro naplnění cíle zvýšení vývozu zemědělských komodit a potravin, který si japonská vláda předsevzala, nyní přišla s projektem podpory námořní přepravy z přístavu Hanshin, který zahrnuje přístavy Ósaka a Kóbe.


6.5.2022

Jak vyslyší Libanon ukrajinský protest?

Sankcionovaná ruská loď s obilím neznámého původu (údajně ukradeným) hledá již několik dnů přístav pro vykládku převáženého obilí.


6.5.2022

První emirátský řetězec se připojil k iniciativě „Jídlo pro Život“

Poměrně nová, ale o to zajímavější iniciativa – „Jídlo pro Život“ (dále jen IJŽ), začala spolupracovat s prvním obchodním řetězcem.


6.5.2022

Srbská agrární společnost MK Group investuje do obnovitelných zdrojů energie

V těchto dnech byla podpisem memoranda o porozumění mezi společnostmi Power China, Fintel Energija a MK Group zahájena realizace projektu Agrosolar v Kule.


6.5.2022

Digitální marketing na české pivo v Číně

Na přelomu dubna a května uspořádal zemědělský diplomat v Číně marketingový projekt, jehož cílem bylo prezentovat čínským spotřebitelům kvalitu a tradici českého pivovarnictví.5.5.2022

Ministr Nekula vyjednal pro zemědělce navýšení podpory o 540 milionů korun a dalších 500 milionů na nákup potravin do státních hmotných rezerv

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) dohodl včera večer na Radě ekonomických ministrů posílení podpory pro nejvíce ohrožená zemědělská odvětví o 540 milionů korun. Podpora bude rozdělena zejména do sektoru vepřového, drůbeže, mléka, jablek a brambor. Dalších 500 milionů korun půjde na nákup potravin a zemědělských komodit do Správy státních hmotných rezerv. Navýšení rozpočtu bude ještě muset schválit vláda.


4.5.2022

Srbsko ruší veškerá opatření, která omezovala kvůli COVID-19 vstup do země

Od půlnoci 2. 5. 2022 tedy není zapotřebí při vstupu do země předkládat PCR nebo antigenní testy, ani potvrzení o očkování nebo o prodělání nemoci.

zobrazit po