přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
16.9.2022

Vyrazte na GULFOOD nejvýznamnější potravinářský veletrh v arabském světě!

Ministerstvo zemědělství zve české firmy k účasti na nejprestižnějším mezinárodním veletrhu v arabském světě GULFOOD 2023 do Dubaje, ten se uskuteční ve dnech 20 - 24. února 2023.


15.9.2022

Pozvánka do Berlína k účasti na Internationale Grüne Woche 20. - 29. ledna 2023

Ministerstvo zemědělství zve české firmy k účasti na společné expozici na prestižním mezinárodním veletrhu Internationale Grüne Woche 2023, který se uskuteční ve dnech 20. - 29. ledna 2023 v Berlíně (Spolková republika Německo).


15.9.2022

Pozvánka k účasti na KOSHERFEST USA 2022

Využijte možnost prezentovat svou košer produkci na veletrhu KOSHERFEST 2022 (Secaucus, New Jersey, USA, 8.–9. listopadu 2022)!


Datum konání: 15.9.2022  9:30 – 15:30

Výroční konference Platformy pro reformulace

Srdečně zveme všechny, kteří se zajímají o reformulace potravin a vzdělávání v oblasti zdravého životního stylu a výživy, na šestou výroční konferenci Platformy pro reformulace, která…


9.9.2022

Proběhla první mise japonských sládků a obchodníků v Česku

Šest sládků z „craftových“ pivovarů, dva zástupci obchodní společnosti a novinářka se zúčastnili první mise z Japonska zaměřené na chmel, slad a technologie.


9.9.2022

Snaha Íránu vyřešit libanonskou energetickou krizi

Libanon připravuje vyslání delegace do Íránu za účelem nalezení způsobu, jak získat bezplatně paliva pro místní elektrárny a tím zmírnit výpadky elektřiny, aniž by byl Libanon vystaven americkým sankcím. Pokud se podaří najít řešení, palivo bude dodáno z Íránu přímo Libanonu.


9.9.2022

Zhodnocení dvouletého fungování dohody o volném obchodu mezi EU a Vietnamem

Dohoda o volném obchodu mezi EU a VSR (EVFTA) vstoupila v platnost 1. srpna 2020 a je nejambicióznější a nejkomplexnější dohodou, kterou kdy EU uzavřela s rozvojovou zemí.


9.9.2022

Výzva potravinářských a obchodních firem v UK nové premiérce

Nová britská premiérka Liz Trussová byla vyzvána k přepracování Národní potravinové strategie, aby se zabránilo bankrotu tisíců malých a středních podniků v Británii v důsledku prudkého růstu cen energií.


9.9.2022

Vládní řešení aktuálních problémů v zemědělství v Kazachstánu

Předseda vlády Republiky Kazachstán Alikhan Smailov uspořádal schůzku o omezení růstu cen sociálně důležitých potravin a o zásobování domácího trhu pohonnými hmotami a mazivy. Z jednání vyplynulo, že státní orgány se dříve dopustily řady chyb, zejména se jim nepodařilo stabilizovat ceny potravinářských výrobků.


9.9.2022

SAE plánuje na říjen „největší světovou konferenci“ zaměřenou na potravinovou bezpečnost The World Union of Wholesale Markets 2022

Poslední měsíce a bohužel nyní se dá říct téměř roky (alespoň dva určitě) řeší celý svět potravinovou bezpečnost. Nejde o žádné nové téma. Neustále rostoucí populace především v zemích, kde se oproti populaci dostupné potraviny a úroda naopak snižují, nutí všechny k zamyšlení.

zobrazit po