přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
19.5.2023

Popularita privátních značek v Evropě

Společnosti Circana a NPD, které se zaměřují na průzkum trhu a chování spotřebitelů, zveřejnily v UK pololetní zprávu s názvem „Signály v poptávce po rychloobrátkovém zboží“, která se zaměřuje na šest největších trhů v Evropě (Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Nizozemí a Velká Británie).


19.5.2023

160 vietnamských firem představí své produkty na největším asijském veletrhu F&B

160 vietnamských firem z oblasti potravinářství a nápojů (F&B) představí své produkty na největším asijském veletrhu F&B, který se bude konat příští týden (23. ‒ 27. května) v Bangkoku. Na veletrhu THAIFEX ‒ Anuga Asia 2023 se představí celkem 3 000 vystavovatelů ze 43 zemí.


19.5.2023

Stav potravinového zabezpečení v Kazachstánu

Analytici Euroasijské rozvojové banky (EDB) provedli studii potravinového zabezpečení a soběstačnosti v 7 postsovětských zemích (Kazachstán, Rusko, Arménie, Bělorusko, Kyrgyzstán, Tádžikistán, Uzbekistán).


19.5.2023

Bankroty mléčných farem v Japonsku

Krachy japonských producentů mléka dosáhly v roce 2022 desetiletého maxima. V loňském roce bylo vyhlášeno 14 bankrotů. Tento počet se blíží úrovni z roku 2011, kdy bylo vyhlášeno 19 bankrotů v důsledku velkého východojaponského zemětřesení, tsunami a jaderné havárie.


19.5.2023

Libanon promarnil příležitost k posílení své ekonomiky

Rostlina konopí (marihuany) má ekonomický potenciál, pokud je vhodně využívána. V zanedbávané příležitosti, trvající několik desetiletí, nedokázaly orgány v Libanonu rozpoznat ekonomický potenciál pěstování konopí.


19.5.2023

Stávkující srbští zemědělci dosáhli příslibu zvýšení dotací

V uplynulých dnech zahájili srbští zemědělci stávku, při které používají mj. zemědělskou mechanizaci k blokování silnic. Blokády probíhají především v autonomní oblasti Vojvodina, která je obilnicí Srbska.


19.5.2023

Návody pro vývozce potravin se zdravotními benefity a mléčných produktů do Číny

EU SME Centre je speciálním neziskovým projektem EU v Číně, jehož cílem je poskytovat informační a poradenské služby malým a středním podnikům z EU při realizaci jejich komerčních aktivit v Číně.


17.5.2023

Ministerstvo zemědělství má hotový komplexní plán proti suchu na příští léta, na prevenci bude dávat téměř 16 miliard korun ročně

Tisková zpráva – Zajistit vodní zdroje s pitnou vodu pro obyvatele, zadržet a posílit vodu v krajině pro přírodu i zemědělskou produkci a zabezpečit energetické zdroje. To jsou hlavní cíle Koncepce ochrany před následky sucha pro území České republiky na období 2023-2027 Ministerstva zemědělství (MZe). Materiál vypracovaný ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí (MŽP) dnes schválila vláda.


12.5.2023

Index cen potravin FAO v dubnu zaznamenal mírné oživení

Podle nejnovějšího reportu FAO z 5. května 2023, hodnota FAO Food Price Indexu v dubnu zaznamenala vůči březnu nárůst 0,6 %. Oproti dubnu 2022 ale poklesla o 19,7 %. Mírné oživení indexu bylo způsobeno prudkým nárůstem indexu cen cukru a růstem cen masa, zatímco indexy cen obilovin, mléčných výrobků a rostlinných olejů nadále klesaly.


12.5.2023

Britské investice do vývoje udržitelných hnojiv a technologií

Británie se ve spolupráci s USA bude podílet na financování konsorcia, jehož úkolem bude vývoj a testování nových alternativních hnojiv.

zobrazit po