přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Monitoring lesů - příprava legislativního návrhu Evropské komise

23.9.2022

Evropská komise zahájila práci na přípravě legislativního návrhu k monitoringu lesů v EU a strategickým plánům. Tento legislativní návrh byl poprvé oznámen v Nové strategii EU pro lesy do roku 2030 (kapitola 4). Záměrem Komise je vytvořit celounijní rámec pro pozorování stavu lesů, který by poskytoval otevřený přístup k aktuálním, podrobným, přesným, pravidelně shromažďovaným informacím o stavu lesů v EU a hospodaření s nimi a zároveň monitoroval s lesem související produkty a ekosystémové služby.

Z toho důvodu Komise, stejně jako pro jakýkoliv právní předpis, otevřela tzv. veřejnou konzultaci pomocí svého portálu „Have your say“. Do konzultace se mohou zapojit občané, podniky a neziskové organizace, a to do 17. listopadu 2022. Výstupy konzultace jsou pro Komisi podkladem pro další práci.

Konzultace je formou dotazníku a je dostupná v českém jazyce. Pro vyplnění dotazníku je nutné mít tzv. EU login, který lze jednoduše získat na stránce https://ecas.ec.europa.eu/cas/about.html.

Veřejnou konzultaci najdete na této stránce.

Veřejná konzultace je iniciativou Evropské komise, MZe touto formou pouze předává informaci.

Související odkazy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem