přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Přechodně podporované přenosy BO (ze 4. do 5. LVS), JD a MD

28.4.2023

V souladu s přechodným ustanovením vyhlášky č. 456/2021 Sb. lze reprodukční materiál získaný, vyrobený nebo vybavený průvodní dokumentací (prohlášením o původu) před rokem 2022 nadále přenášet podle předchozí vyhlášky č. 139/2004 Sb. Tyto přechodně povolné přenosy jsou rovněž podporovány finančními příspěvky na hospodaření v lesích.

Přechodné ustanovení vyhlášky č. 456/2021 Sb. se týká horizontálních přenosů (přenosů mezi přírodními lesními oblastmi) reprodukčního materiálu jedle bělokoré a modřínu opadavého, a vertikálních přenosů (přenosů mezi lesními vegetačními stupni) reprodukčního materiálu borovice lesní (přechodně povolen a podporován přenos ze 4. do 5. LVS, za podmínky vyhovujícího přenosu mezi přírodními lesními oblastmi). V přiložených grafických přehledech jsou tyto přechodně povolené a podporované přenosy JD a MD vyznačeny zelenou barvou, přechodně povolené a podporované přenosy BO ze 4. do 5. LVS jsou vyznačeny písmenem X.

Zmiňované přenosy bude modul pro žadatele ve formuláři žádosti BDI.2022 akceptovat až po nutné úpravě, která byla provedena 28. 4. 2023. Žádosti o příspěvek využívající uvedené přechodné ustanovení je možné odeslat až po této úpravě (žádost je nutné nejprve přeuložit). Při kontrole žádostí s přechodně podporovanými přenosy JD, MD a BO bude poskytovatelem kontrolováno, že reprodukční materiál byl (podle údajů v průvodním listu) vybaven prohlášením o původu před rokem 2022.

V přílohách článku jsou grafické PDF přehledy přenosů JD a MD se zeleně vyznačenými přechodně podporovanými přenosy a přehled přechodně podporovaných přenosů BO ze 4. do 5. LVS označených písmenem X. V excelovém souboru jsou tyto přechodně podporované přenosy provedeny jako číselník pro SW. 

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem