přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Upozornění na posun začátku příjmu ohlášení a žádostí o příspěvek na podporu adaptace lesních ekosystémů na klimatickou změnu

28.2.2023

Příjem víceletých ohlášení pro příspěvek na podporu adaptace lesních ekosystémů na klimatickou změnu i souběžný příjem vlastních žádostí o uvedený příspěvek za rok 2022 bude zahájen nejdříve v dubnu 2023 (bude upřesněno).

Z důvodu požadavku Evropské komise na poskytování příspěvku v režimu pětiletých dobrovolných závazků (podrobnosti v článku odkazovaném pod tímto textem) byly upraveny stávající podmínky pro poskytování příspěvku a na konci února 2023 předloženy Evropské komisi. Po vyjádření Evropské komise (a vyřešení případných dalších připomínek) budou upraveny podmínky pro poskytování příspěvku dodatkem č. 2 a následně bude zahájen příjem víceletých ohlášení i žádostí o příspěvek za rok 2022 (odhadem v dubnu 2023). Doba příjmu žádostí zůstane tříměsíční, posun jejího počátku bude stanoven rovněž dodatkem č. 2 k podmínkám pro poskytování příspěvku. Ve stejnou dobu bude zahájen příjem víceletých ohlášení zakládajících dobrovolný pětiletý závazek (nové víceleté ohlášení bude stačit podat s letošní žádostí o příspěvek za rok 2022, ohlášení bude platit zpětně k počátku letošního roku).

Související odkazy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem