přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Upozornění na povinnost podání prohlášení

19.11.2014

Od 14. 11. 2014 je možnost podat prohlášení o sklizni a produkci za rok 2014.

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, Oddělení  registru vinic, upozorňuje na povinnost podání prohlášení o sklizni a prohlášení o produkci vinařských produktů dle § 29 zákona č. 321/2004 Sb. o vinohradnictví a vinařství.  Podání je vhodné učinit prostřednictvím Portálu farmáře, který je osvědčeným způsobem podání všech povinných prohlášení na ÚKZÚZ, výkazů Vinařskému  fondu a komunikace se SZPI.

Elektronickým podáním si nejefektivněji splníte svou povinnost podat Prohlášení o sklizni a Prohlášení o produkci k 31. 12. 2014, do 15. 1. 2015, která jsou v současné době aktuální pro všechny pěstitele, výrobce, obchodníky a obchodní  zprostředkovatele podnikající ve vinařství  a jsou jednou ze základních podmínek pro přiznání dotačních podpor.

Prohlášení lze podat i na příslušném tiskopisu zaslaném poštou, nebo osobně doručeném. Tiskopis je ke stažení na adrese: http://eagri.cz/public/web/mze/farmar/registr-vinic/formulare-k-podani-RV/

Povinnost podat prohlášení mají dotčené subjekty i v případě, že:

  • na registrované vinici byl stav sklizně nulový.
  • mají zahájenou výrobu produktů, ale v kalendářním roce produkty nevyráběly.

V obou případech se vypisuje do  prohlášení hodnota nula.

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem