Příručky pro práci s iLPIS

15. 12. 2023
Na základě požadavků ze strany uživatelů byl do LPIS doplněn nástroj na kontrolu šířky pozemku. Doporučujeme jej využívat zejména v případě, pokud si žadatel bude vytvářet např. liniové úhory maximální šíře 30 metrů. Nástroj je použitelný nejen pro kontrolu šíře DPB, ale také pracovního zákresu nebo zemědělské parcely.
Stručný návod je uveden v příloze novinky.
Stáhnout (pdf, 638 kB)
21. 6. 2023
Jedná se o udělování výjimek OOP (Orgán ochrany přírody), které v modulu Enviro provádí pracovník s oprávněním přidělovat a zaznamenávat souhlasná stanoviska k výjimkám v provádění podmínek opatření AEKO (zejména ošetřování travních porostů), případně i dalším opatřením přímých plateb. Farmáři mají k těmto vyjimkám čtecí právo. Z jejich strany nelze stanoviska editovat či vytvářet.
Stáhnout (pdf, 793 kB)
22. 5. 2020
Příručka obsahuje postup usnadňující provedení odeslání oznámení o plánovaném použití přípravků na ochranu rostlin na emailové adresy dotčených včelařů kontakt u provozoven (včelstev) nacházejících se v dané zóně (zpravidla ve vzdálenosti do 5 km, ale může být volitelně nastavitelné (max. 10 km)), např. v případě vnějších zbytkových ploch obhospodařovaných zemědělcem z jejich emailových klientů.
Stáhnout (pdf, 3 MB)
Dokument obsahuje příručku a další dokumenty, které metodicky vysvětlují nové eroze dle DZES 5 ve znění platném od 1.1.2019 a současně ukazují praktické postupy, jak používat LPIS k řešení této problematiky.
Publikováno: 12. 11. 2019
Tato příručka navazuje na základní uživatelskou příručku LPIS – modul iLPIS, která obsahuje popis hlavních funkcionalit modulu iLPIS (dále jen „aplikace“). Cílem této příručky je seznámit uživatele s „pokročilejšími“ funkcionalitami aplikace – s nástroji kreslení a možnostmi získávání exportů prostorových dat, které lze využít například v GPS přístrojích.
Publikováno: 12. 11. 2019
6. 9. 2019
V LPIS lze nyní dohledat v jaké honitbě se obhospodařovaný díl půdního bloku nachází a rovněž zobrazit kontakt na obec s rozšířenou působností, kam honitba spadá. Na obci s rozšířenou působností si zemědělec může vyžádat kontakt na konkrétního uživatele honitby vůči, kterému má plnit oznamovací povinnost. Honitby v LPIS stručně shrnuje přiložená příručka.
Stáhnout (pdf, 302 kB)
Tento návod popisuje základní kroky při vytvoření elektronického ohlášení změn v iLPIS a podání tohoto ohlášení na Portálu farmáře SZIF. Návod se zaměřuje na dva nejčastější druhy ohlášení: změna kultury na DPB a změna hranice DPB. Prostřednictvím elektronického ohlášení lze ohlásit také změnu uživatele a ukončení užívání DPB. Podrobné postupy k elektronickému ohlášení jsou součástí základní uživatelské příručky k iLPIS, která je dostupná v aplikaci a na Portálu farmáře eAGRI.
Publikováno: 23. 1. 2017
LPIS mění princip exportů ve formátu SHP pro přihlášené uživatele. Modul Datawell je postupně ukončován a nahrazován funkcionalitou na záložce Exporty. Přiložená příručka má poskytnout uživatelům návod k vytváření sestav a dále poskyje přehled exportů.
Publikováno: 30. 5. 2016
12. 6. 2015
Příručka pro postup dělení zemědělských parcel při zakládání osevního postupu
Stáhnout (pdf, 2 MB)
AKTUALIZOVÁNO 26.5.2010 - Příručka je určena pro zemědělce, kteří aktualizují nebo zpracovávají havarijní plán. Příručka popisuje jak vytvořit zákres plánovaného nebo skutečného polního hnojiště či trvalého skladu hnojiv, jak připravit tiskový výstup s mapkou, který by byl nakopírovatelný do havarijního plánu (uveden i návod jak kopírovat z formátu RTF).
Publikováno: 26. 5. 2010
1 2

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.