přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Včelstva v LPIS

6.3.2018

Od 5. 3. 2018 je na Portále farmáře tak i ve veřejném LPIS zpřístupněna nová funkcionalita a to zobrazování stanovišť včelstev. Bližší informace naleznete po prokliku nadpisu novinky.

Jednou ze základních priorit tohoto systému bylo dosáhnout digitalizovaný zdroj informací o stanovištích včelstev, a to v souladu se všemi právními předpisy. Základem pro zavedení tohoto přehledu je evidence vedená v Českomoravské společnosti chovatelů, a. s., Hradišťko, a to jednak podle ustanovení § 23 (Povinnosti chovatelů) zákona č. 154/2000 Sb., o šlechtění a plemenitbě a evidenci hospodářských zvířat a o změně některých souvisejících zákonů (plemenářský zákon) a podle § 80 (Hlášení počtu včelstev a umístění stanovišť k 1. září kalendářního roku) a následných ustanovení vyhlášky č. 136/2004 Sb., kterou se stanoví podrobnosti označování zvířat a jejich evidence hospodářství a osob stanovených plemenářským zákonem. Tato podmínka stanovená plemenářským zákonem pro chovatele včel je současně zahrnuta v § 51 odst. 5 zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči a o změně některých souvisejících zákonů. Informace k umístění stanovišť včelstev v dosahu alespoň 5 km od hranice pozemku, na němž má být aplikace postřiků provedena, a minimálně 48 hodin před provedením této aplikace, musí zemědělec oznámit dotčeným chovatelům včel aplikaci přípravku. Není již potřeba docházet na obecní úřady.

Údaje  sloužící k zobrazení  včelstev naleznete  pomocí  záložek zobrazených  na přiložených obrázcích.

záložka včel na detailu DPB

záložka včel na detailu DPB

otevřená záložka  včel  s vyznačením exportu

otevřená záložka včel s vyznačením exportu

grafické zobrazení včelstva na mapě

grafické zobrazení včelstva na mapě

 

 

 

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem